V opitosti spôsobil vážnu nehodu. Lekári mu museli amputovať jeho „najcennejší majetok“…

V opitosti spôsobil vážnu nehodu. Lekári mu museli amputovať jeho „najcennejší majetok“…

16 januára, 2024 0 Od Redakcia

Značný počet dopravných nehôd je spôsobený jazdou pod vplyvom alkoholu. Opijeme sa, podceníme svoje schopnosti a sadneme si za volant s tým, že sme aj tak super šoféri. Musíme si uvedomiť, že vystavujeme obrovskému riziku nielen seba, ale aj ostatných.

29-ročný Paul Berry bol jedným z tých vodičov, ktorí si bezohľadne sadli za volant. Pre Paula to bola pravidelná udalosť. Niekoľkokrát šoféroval opitý, ale jeho anjel strážny vždy letel za ním. A potom sa pravdepodobne aj on opil. Išiel ku kamarátovi, kde sa „zhúlil“ a aj niečo popil. Keď mal dosť, nasadol do auta a odišiel domov, ale na polceste mal hroznú nehodu. Paula vyhodilo z auta a auto sa na neho dokonca napoly zrútilo. Ale prežil.

Chlapcovi pomohol vodič nákladného auta, ktorý išiel priamo za ním a videl celý incident. S pomocou ďalšieho vodiča vytiahli Paula spod vozidla a privolali sanitku. Do nemocnice ho previezol vrtuľník. Jeho stav bol taký vážny, že ani lekári si neboli istí, či sa niekedy uzdraví. Paul si zlomil chrbticu, čeľusť, bedrový kĺb, panvu a utrpel vážne poškodenie mozgu. Utrpel aj poškodenie pohlavných orgánov. Bol 5 týždňov v kóme.

Keď sa prebral, mal titánovú čeľusť upevnenú 13 skrutkami. Jeho zranenia boli také vážne, že sa urológovia rozhodli amputovať mu penis a jeden semenník.

„Museli mi amputovať mužstvo. Bolo to, akoby ste pokácali strom a nechali len kmeň. Je to ironické, pretože až po nehode som sa cítil ako muž. Je to obrovská emocionálna záťaž, ktorá ma bude navždy sprevádzať. Navždy mi to zmenilo život a neželal by som to ani najhorším nepriateľom.“

Paulov prípad bol napriek tomu šťastný. V skutočnosti prišiel o svoj mužský pohlavný úd, ale chýbalo mu len niekoľko milimetrov, aby bol navždy ochrnutý.

Neskutočné. Nikdy si nesadajte za volat pod vplyvom alkoholu. Zdieľajte článok aj s ostatnými.