„Vianočný zázrak“: Matka našla svojho syna po rokoch živého. Myslela si, že zomrel…

„Vianočný zázrak“: Matka našla svojho syna po rokoch živého. Myslela si, že zomrel…

5 januára, 2023 0 Od Redakcia

Joyce Curtisová naposledy videla svojho syna Nicholasa živého pred viac ako desiatimi rokmi. Celé tie roky si jeho rodina myslela, že je mŕtvy. A tieto Vianoce dostali ten najlepší darček. Našli ho opäť živého a plánujú stretnutie. Nicholas vybral stopom do Francúzska a Španielska. Prišiel o prácu a opustil svoje rodné mesto Glasgow. Stratil všetky kontakty a jeho matka si myslela, že istý čas musel žiť na ulici v Paríži. V roku 2009 bol nahlásený ako nezvestný a naposledy ho videli o rok neskôr. Dostala informáciu, že je vo francúzskej nemocnici.

Keď sa jej počas nasledujúcich desiatich rokov neozval, predpokladala najhoršie a oplakávala jeho stratu. 19. decembra dostal ďalší telefonát z nemocnice na juhu Francúzska. Informovali ju, že je tam Nicholas. Správa, ktorá dala tohtoročným sviatkom zmysel. „Nemohla som tomu uveriť. Myslela som si, že po Covide a všetkom, čo sa stalo, zomrie. Smútila som za ním. Keď mi zavolali, že žije, bola som v šoku. Celý deň som len plakala. Táto správa bola na týchto Vianociach to najlepšie. Najmä po júnovej strate manžela.“

„Je to ako zázrak. Je to ako vo filme „Zázrak na 34. ulici“. Zmierila som sa s tým, že zomrel. Naozaj som tomu verila a myslím, že tomu všetci verili.“ Napriek tomu, že skončil v nemocnici, jeho rodina uviedla, že po videohovore vyzeral zdravý. Nicholas zmizol po tom, ako sa pôvodne v roku 2010 chystal vrátiť domov. Jeho rodina sa trápila, keď nenastúpil do lietadla.

„Pamätám si, že v ten deň pršalo. Obvolala som všetky letiská, aby som zistila či nastúpil do lietadla, ale nič. Nikdy sme už nič nepočuli. To bolo naposledy, čo som o ňom do pondelka počula.“ Nicholas sa teraz plánuje vrátiť domov a Joyce by sa s ním, samozrejme, rada čo najskôr stretla vo Francúzsku.

Podeľte sa o tento príbeh aj so svojimi priateľmi.