Virálna fotografia pripomína stratu dieťaťa tým najkrajším spôsobom…

Virálna fotografia pripomína stratu dieťaťa tým najkrajším spôsobom…

23 mája, 2022 0 Od Redakcia

Stať sa matkou je jednou z najvýnimočnejších udalostí v živote ženy. Niekedy si ženy pred narodením dieťaťa prejdú zlomeným srdcom. Podobne aj Heather Bowmanová prežila niekoľko potratov, kým sa jej narodila dcéra Leti, ktorej dvojča zomrelo v maternici.

Heather si svoje tehotenstvo naplánovala, ako sa len dalo. Netúžila po ničom inom ako stať sa matkou.

Na otehotnenie prostredníctvom liečby neplodnosti ako slobodná matka vynaložila veľa času a úsilia. Nanešťastie, diagnostikovali jej zriedkavú deformáciu maternice známu ako unicornuate uterus.

To jej výrazne sťažilo otehotnenie. Predtým, ako porodila Leti, prehrala viacero tehotenstiev, z ktorých jedno bolo s dvojčatami. Heather poznala zlomené srdce zo straty dieťaťa, ale dúfala, že tentoraz to bude iné. Na ultrazvuku v 17. týždni jej však lekár povedal, že nedokáže zistiť tlkot srdca jej nenarodeného syna Jamesa, ale jej dcéra Leti tam stále je.

Aj napriek zlomenému srdcu zo straty syna skôr, ako sa s ním vôbec stretla, sa rozhodla bojovať ďalej a byť silná pre svoju nenarodenú dcéru. Keď sa Leti narodila, Heather chcela zabezpečiť, aby oslávila narodenie svojej milovanej dcéry, ale nemohla zabudnúť na stratu syna. Ako väčšina novopečených matiek si chcela narodenie dcéry pripomenúť fotením.

Jessicu Youngovú jej ako fotografku odporučila jedna z jej priateliek.

Keď sa s Jessicou stretla, zistila, že fotografke rozpráva všetko o svojej bolestnej ceste, keď prišla o jedno z dvojčiat ešte pred ich narodením. A Jessica okamžite dostala nápad, ako by mohla Heather pomôcť spomenúť si na dvojča, ktoré stratila.

Keď mladá matka prišla do fotografického štúdia a videla nápad, ktorý Jessica mala, bola bez seba! Okamžite sa jej nápad zapáčil a dojala sa nad tým, že aj jej malému Jamesovi sa dostane pocty. „Leti sa len pozrela na miesto, kde by mal byť jej brat a ja som si nemohla pomôcť, ale cítila som, že tam leží a dáva jej najavo, že tam bol a že je stále s ňou,“ hovorí Heather.

Mladá mamička bola z reakcie svojej novorodenej dcérky pri fotografovaní nadmieru šťastná.

„Dosť často sa usmievala, keď sa pozerala jeho smerom. Takže táto fotografia pre mňa znamená celý svet, budem si ju navždy chrániť a neviem sa dočkať, až jej budem rozprávať príbeh o tom, ako vznikla a ako nad ňou jej bratia a sestra bdejú vo dne v noci,“ povedala Heather.

Keď fotografka Jessica povedala Heather o tom, ako sa fotografia stala virálnou, matka jedného dieťaťa bola šťastná. Myslela si, že fotografia poskytne útechu a podporu matkám, ktoré prechádzajú podobnou situáciou. Ďalej vysvetlila, ako sa cítila: „Samotná téma straty spôsobuje, že sa človek cíti veľmi osamelý, pretože táto téma je zvyčajne tabu.

Je úžasné, koľko žien sa z ničoho nič ozvalo, keď som prvýkrát hovorila o svojom potrate a potom o strate dvojčiat a povedali mi, že prešli niečím podobným.“ Chce, aby matky, ktoré prišli o svoje deti, vedeli, že nie sú samy. Vďačí za to aj mnohým ženám, ktoré stretla na internete a podporným skupinám, ktoré existujú na internete a ktoré boli pre ňu veľkým zdrojom sily uprostred jej straty.

Na záver dodáva:

„Keď ste v tme, je veľmi ťažké vidieť svetlo, ale aby ste sa dostali na druhú stranu pekla, musíte ním prejsť. Ja som sa dostala na druhú stranu a dúfam, že aj ostatní vidia, že môžu.“ Strata dieťaťa môže byť zničujúca, ale táto fotografia bola takým krásnym spôsobom, ako si uctiť stratený život.

Podeľte sa o tento príbeh aj s ostatnými a dodali silu tým, ktorí ju potrebujú.