Všetky tri deti im zomreli pri autonehode. Čo sa stalo krátko potom, je neuveriteľné!

Všetky tri deti im zomreli pri autonehode. Čo sa stalo krátko potom, je neuveriteľné!

20 februára, 2023 0 Od Redakcia

Narodenie dieťaťa je v rodine to najkrajšie a strata dieťaťa je to najstrašnejšie, čo môže rodič zažiť. Život Lori a Chrisa Cobleovcov sa v jednom okamihu zrútil, keď prišli pri autonehode o svoje tri deti. Takmer presne o rok neskôr sa stala úžasná vec: manželom sa narodili trojčatá. V roku 2010 sa Lori a Chris podelili o svoj príbeh s Oprah Winfrey a hovorili o nepredstaviteľnej bolesti, ktorú prežili a o takmer neuveriteľnej druhej šanci, ktorú dostali.

Rodine Cobleovcov sa narodili tri deti: 5-ročný Kyle, 4-ročná Emma a 2-ročná Katie. V deň nehody vzali Lori a jej matka Cindy deti von za zábavou a nákupmi, keďže oslavovali Kyleove narodeniny. Boli na ceste domov zo zábavného dňa, keď do ich auta vo vysokej rýchlosti narazilo nákladné auto naložené tovarom. Lori stratila vedomie a nepamätala si nič z toho, čo sa potom stalo, ale babička detí si všetko jasne pamätá.

„Počula som, ako sa ohýba kov, ako vŕzga a škripe. Bol to ten najstrašnejší zvuk, aký som kedy počula,“  spomína. Lori mala ťažký otras mozgu, Cindy utrpela zlomeninu rebra, ale zranenia detí boli vážnejšie. Po nehode ich previezli do troch rôznych nemocníc, Lori a jej matka zostali spolu, Kyle a Katie išli do ďalšej nemocnice a Emma do tretej. Chris bol v práci, keď mu oznámili tragédiu. Lekári otcovi čoskoro oznámili ďalšie hrozné správy: Katie a Emma nehodu neprežili.

„Jednoducho som nemohol uveriť, že sa to stalo. Bolo to, akoby svet okolo mňa sčernal,“ Chris spomína na svoje vtedajšie pocity a dokonca musel povedať svojej manželke, čo sa stalo. Rodičia dúfali, že Kyle prežije, ale lekári uviedli, že chlapcov mozog bol príliš dlho bez kyslíka a nemohol sa zotaviť. Rodičia nakoniec súhlasili s vypnutím prístrojov, ale najprv previezli Lori do nemocnice, kde sa Kyle liečil, aby sa mohli spolu rozlúčiť.

Nasledujúce mesiace boli pre manželov neuveriteľne ťažké, žili v akejsi otupenosti a popieraní. „Bolo ťažké vstávať a vykonávať každodenné činnosti, dokonca aj sprchovanie bolo ťažké. Ale nejako to jednoducho zvládnete. Robili sme to pre nich,“ Lori povedala. „Myslím, že som prežila, aby som tu mohla zostať s Chrisom. Nemyslím si, že by to sám prežil,“ dodala.

Krátko nato sa manželia rozhodli dať deťom ďalšiu šancu. „V tom čase sme o sebe uvažovali ako o rodičoch bez detí,“  hovorí Chris. Vyskúšali umelé oplodnenie a približne rok po nehode sa im narodili trojčatá – chlapec a dve dievčatá, Ashley, Ellie a Jake. Rodičia to vždy považovali za zázrak a hoci nič nemohlo nahradiť stratu ich prvých troch detí,  priniesli do života rodiny opäť šťastie. Ashley, Ellie a Jake vedia o svojich súrodencoch, Lori a Chris si uchovali všetky fotografie Kyla, Emmy a Katie a často spolu navštevujú cintorín.

Podeľte sa o ich neuveriteľný príbeh aj s ostatnými.