Vyzerá ako dieťa, ale má 42 rokov. Ako je to možné?

Vyzerá ako dieťa, ale má 42 rokov. Ako je to možné?

28 januára, 2024 0 Od Redakcia

Je uväznená v tele malého dieťaťa. Narodila sa v roku 1981 a stále vyzerá ako dieťa. Ako je to možné? Maria Audete do Nascimento sa narodila 7. mája 1981. Jej telesný, duševný a kognitívny vývoj sa však zastavil vo veku deviatich mesiacov. Hoci má dnes Maria 42 rokov, stále musí jesť ako dieťa, inak by mohla zomrieť.

Jej telo nie je schopné stráviť ťažké jedlo. Okrem toho jej malé srdce nezvláda zvyšujúcu sa hladinu cholesterolu. Maria dokáže komunikovať len pomocou jednoduchých zvukov. Našťastie pre ňu bola použitá terapia, ktorá jej umožňuje samostatný pohyb. Predtým ju vždy musel niekto držať.

Paradoxne starne. Stále sa cíti vyčerpaná a vypadávajú jej vlasy. Ľudia, ktorí ju nepoznajú, sa k nej správajú ako k dieťaťu. Napchávajú ju sladkosťami, nosia ju na rukách a zabávajú ju. Márii sa to veľmi páči. Mariin život mohol byť úplne iný, ak by bola diagnostikovaná včas. Narodila sa s hypotyreózou (nedostatok hormónov T3 a T4 v maternici). Najčastejšou príčinou je nedostatok jódu.

To spôsobilo neurologické a vývojové komplikácie. Problémom je, že ak by Maria po pôrode dostala správne lieky, tieto fyzické zmeny by sa dali zvrátiť. Nanešťastie jej to diagnostikovali až v ôsmich rokoch, keď už bolo neskoro začať hormonálnu liečbu. Máriina matka zomrela, ale našťastie sa o ňu starajú príbuzní. Liečia ju najlepšie, ako vedia. Veria, že je darom od Boha.

Lekárska fakulta Univerzity Ceara súhlasila, že jej poskytne bezplatnú liečbu, ktorá jej pomôže naučiť sa hovoriť a chodiť.

Podeľte sa o tento nezvyčajný príbeh aj so svojimi priateľmi.