Žena, unavená z poznámok o jej zásnubnom prsteni, vysiela silný odkaz nenávistníkom!

Žena, unavená z poznámok o jej zásnubnom prsteni, vysiela silný odkaz nenávistníkom!

12 marca, 2023 0 Od Redakcia

Má zásnubný prsteň symbolizovať lásku… alebo úspech? Odpoveď sa môže zdať zrejmá, ale ako ukázala nedávna online debata, zdá sa, že nie každý by s ňou súhlasil.

Hoci Rachel Pedersenová svoj zásnubný prsteň šťastne miluje a váži si ho, zdá sa, že príliš veľa osôb z jej okolia cítilo potrebu vyjadriť sa k nemu, vyjadriť svoj názor a kritizovať prsteň za to, že je „príliš malý“ a neodráža dostatočne „úspech“ jej a jej partnera.

Rachel, otupená a unavená z takýchto poznámok, sa nakoniec rozhodla na svojom instagramovom účte poslať nenávistníkom silný odkaz, so životnou lekciou, ktorá by mala veci objasniť.

Príbeh lásky medzi maloobchodnou marketérkou Rachel a jej manželom Poulom Pedersonom sa začal vírom emócií, ktoré nakoniec viedli k večnej láske a manželstvu, v ktorom sú dnes. Títo dvaja sa zoznámili prostredníctvom Rachelinej najlepšej priateľky (a teraz švagrinej), ktorá Rachel zoznámila so svojím bratom Poulom. Chémia medzi nimi bola okamžitá.

Stačil jeden týždeň, aby sa Rachel a Poul do seba silno zamilovali.

A skutočne, po ohromujúcich iba 13 dňoch od ich prvého rande Poul požiadal Rachel o ruku. „Pôvodne sme chceli počkať 6 mesiacov, aby si ľudia nemysleli, že sme sa zbláznili,“ povedala Rachel. „Len pár dní potom sme sa rozhodli, že utečieme a začneme náš spoločný život,“ dodala.

Poul v tom čase pracoval ako umývač okien a mohol si dovoliť len „menší“ zásnubný prsteň s 0,25-karátovým diamantom.

„Prekvapil ma prsteňom v Kaplnke lásky v nákupnom centre Mall of America! Netušila som, že ma požiada o ruku. Ani to, že mi kúpil prsteň! Jeho prekvapenie pre mňa znamenalo celý svet,“ povedala Rachel. Pre Rachel práve tento prsteň symbolizoval a naďalej bude spojený s ich „príbehom, víchricou lásky“ a na jeho veľkosti nezáležalo.

Sklamané reakcie

Keď niektorí ľudia neskôr videli jej prsteň, ich reakcie a ohlasy neboli príliš pozitívne. Niektorí členovia rodiny a priatelia namiesto toho, aby zdieľali jej radosť alebo jej blahoželali, komentovali jeho veľkosť a naznačovali, že je príliš malý. Niektorí jej povedali, že by si ho mala dať vylepšiť, aby lepšie odrážal jej a manželov rastúci „úspech“.

Rachel nakoniec na svojej stránke na Instagrame vyjadrila svoje zdesenie a vysvetlila skutočný význam svojho vzácneho zásnubného prsteňa. Pre ňu bol a vždy zostane dokonalý, bez ohľadu na veľkosť. „Napadlo mi, či je veľký prsteň potrebný na dokázanie našej lásky…

Pre zamilovaný pár bol malý zásnubný prsteň, napriek svojej hodnote menej ako 1 000 dolárov, „dokonalý“.

„Áno, viem, že môj zásnubný prsteň je malý,“ začína svoj teraz už virálny príspevok na Instagrame. „Priatelia a rodina sa ma často pýtajú, kedy si ho nechám „vylepšiť“….. Veď nepredstavuje úroveň úspechu, ktorý dosahujeme,“ pokračuje Rachel.

„Počkajte chvíľu…. Odkedy sa veľkosť niečieho prsteňa stala ukazovateľom úspechu?! Pre mňa je prsteň oveľa viac,“ dodáva. Niektorí sa Rachel pýtali, či by aspoň snívala o väčšom diamante na svojom prsteni, na čo ona odpovedá: „Samozrejme, že áno! Milujem diamanty… Ale čo je to za diamant bez pevného manželstva?“

„Pre mňa je prsteň len symbol. Symbolizuje manželstvo, nedefinuje manželstvo,“ povedala Rachel. „Náš prsteň, náš príbeh sú pre nás také výnimočné,“ dodala. Jej manžel súhlasí s tým, že by ho nikdy nemali vylepšovať kvôli osobnému príbehu, ktorý je s prsteňom tak neodmysliteľne spojený.

Pevné manželstvo, malý prsteň

Rachel potešilo, že jej správa na Instagrame priniesla množstvo podpory a slov útechy. „Príval žien, ktoré hovorili ‚áno! Súhlasím!‘, bol taký obohacujúci. Hovorí mi to o tom, že v spoločnosti, ktorá neustále kričí „väčšie je lepšie!“, sú aj iní, ktorí hľadajú väčšiu a základnejšiu pravdu o manželstve.“

Je zrejmé, že Rachel a Poul našli veľmi jedinečnú lásku a pre Rachel práve táto láska žiari jasnejšie, ako by to dokázal aj ten najväčší diamant na svete. „Vyčerpal svoje úspory, aby mi mohol darovať malý dôkaz svojej lásky. Hovorím malý len preto, že bledne v porovnaní s tým, aká veľká je jeho láska aj teraz, po rokoch manželstva.

„To je pre mňa úspech,“ povedala.

Musíme povedať, že s Rachel nemôžeme súhlasiť viac. Naša spoločnosť spája úspech s „veľkými a lesklými vecami“, ale láska sa nikdy nedá plne reprezentovať fyzickými vecami.

Rachelin príbeh je skvelou pripomienkou toho, že je lepšie vážiť si ľudí za to, kým sú a za lásku, ktorú prinášajú do nášho života, než za to, čo nám môžu ponúknuť v podobe materiálnych vecí.

Zdieľajte Rachelin príbeh, ak súhlasíte s tým, že je dôležité nestratiť zo zreteľa to, čo je skutočne dôležité!