Zistite, koľko písmen Q sa nachádza na obrázku?

Zistite, koľko písmen Q sa nachádza na obrázku?

22 apríla, 2024 0 Od Redakcia

Na internete koluje mnoho rôznych hádaniek, kam sa radí aj tento obrázkový test. Tie majú preskúmať schopnosť sústredenia sa na detail av niektorých prípadoch aj inteligenciu dotyčného.

A pretože dnešná hektická doba neposkytuje toľko možností sa zastaviť a zamerať na drobné nuansy, majú mnohí testovaní jedinci problémy s vyhodnotením.

Všeobecne sa teda dá povedať, že ľuďom sa znižuje schopnosť všímať si drobnosti. Najlepším riešením je teda mozog pravidelne trénovať, aby sa jeho schopnosť koncentrácie zlepšila.

Nájdite písmeno Q

Tento test preverí vašu schopnosť sústredenia. V pokoji sa usaďte, odstráňte zo svojho okolia rušivé elementy a zamerajte sa na priložený obrázok. Pokúste sa oznámiť, koľko na ňom vidíte písmen Q. Najprv sa vám táto úloha môže zdať veľmi primitívna, avšak málokto príde na skutočný výsledok.

Potrénujte si svoj mozog a pustite sa do toho. V radoch niekoľkých písmen O môžu písmená Q ľahko splývať. Na vyhodnotenie obrázkového testu si dajte časový limit päť až desať sekúnd.

Už ste došli k správnemu výsledku? Ešte chvíľu vydržte a dozviete sa riešenie.

Vyhodnotenie obrázkového testu

Teraz si povieme, aký je teda správny výsledok. Tipovali ste snáď 8 písmen Q? Potom ste niekde pozabudli započítať ešte jedno. Celkom ich je totiž na obrázku deväť.

A to v prvom rade, v druhom rade, v štvrtom rade, v piatom rade, v šiestom, siedmom, ôsmom i deviatom. Len tretí riadok neobsahuje žiadne Q. Pokiaľ ste počet uhádli, môžete vám len pogratulovať.

Zrejme ste naozaj všímavý človek so schopnosťou hlbokej koncentrácie. Tí, ktorým sa nepodarilo uhádnuť správny počet písmen Q, musia trénovať do nabudúce. Na internete je k dispozícii podobných hádaniek a testov požehnane, stačí si len vybrať svojho favorita.

Preto neváhajte a pustite sa do tých najzaujímavejších a najzložitejších hlavolamov, ktoré vašu hlavu na chvíľu zamotajú. Nie je podstatné, koľko času nad testami strávite, dôležité je dopátrať sa k úspešnému riešeniu.

Zdieľajte hlavolam aj so svojimi priateľmi.