Zomrela lekárskou chybou: Nevesta zomrela 11 dní po svadbe a všetkým nám posiela život zachraňujúci odkaz…

Zomrela lekárskou chybou: Nevesta zomrela 11 dní po svadbe a všetkým nám posiela život zachraňujúci odkaz…

11 októbra, 2022 0 Od Redakcia

DailyMail zverejnil srdcervúci príbeh 23-ročnej nevesty, ktorá zomrela len niekoľko dní po svadbe, aby upozornil na potrebu pravidelných dermatologických kontrol na rakovinu. Konkrétne Ashley Simrajová, ktorá mala len 23 rokov a Jason Hel sa 5. septembra zosobášili pred 50 hosťami a o jedenásť dní neskôr toto mladé dievča zomrelo na rakovinu.

Jej otec Tony zverejnil video, aby sa poďakoval všetkým, ktorí Ashley pomohli v boji s melanómom.

„Zomrela, pretože všeobecný lekár a špecialista neposkytli základnú starostlivosť bez vykonania biopsie,“ hovorí otec 23-ročnej dievčiny. „Bojovala ešte deväť dní, keď jej povedali, že jej zostávajú maximálne tri dni života a po svadbe ďalších 11 dní,“ dodáva.

Ashley mala len 20 rokov, keď si všimla hrču na nohe a išla k lekárovi, aby ju vyšetril. Podľa rodiny jej však lekár povedal, že ide len o bradavicu a poslal ju k chirurgovi, aby jej ju odstránil.

„V roku 2018 ju najprv navštívil internista a poslal ju k špecialistovi,“ hovorí otec 23-ročného dievčaťa. „Ashley si myslela, že to bol dermatológ, ale teraz už vieme, že to bol všeobecný chirurg, ktorý jej tiež povedal, že ide o niečo kozmetické a odstránenie by stálo 2 500 eur,“ pokračuje Tony.

„Ani jeden z nich nevykonal biopsiu a Ashley bola uistená, že sa nemá čoho obávať.“ Ako dodáva jej otec, 23-ročná Ashley pred smrťou dosiahla hmotnosť 34 kg a „bojovala o každý nádych“.