Zostať doma s deťmi je najviac podceňovaná práca našej doby.

Zostať doma s deťmi je najviac podceňovaná práca našej doby.

10 júla, 2024 0 Od Redakcia

Mama, ktorá je doma, nemá čas od 9 do 5. Jej práca začína od momentu, keď ráno otvorí oči, až kým ich večer zavrie. Počas posledných rokov neustále počúvam od mnohých priateľov mamičiek, ktoré zostali doma, aby sa postarali o svoje deti a rodinu.

Cítia sa zle, pretože sú podceňované a niekedy sa s nimi zaobchádza, akoby nemali žiadnu hodnotu, bez ohľadu na tvrdú prácu a obete, ktoré prinášajú pre svoju rodinu. Niektoré z nich boli dokonca ponížené.

Bol som zhrozený, keď som videl, ako sa tie krásne ženy, ktoré boli kedysi silné, talentované a optimistické, zmenili na unavené ženy na pokraji depresie. Toto je rovnosť medzi mužmi a ženami, ako ju vníma dnešná spoločnosť. Spoločnosť, ktorá má rada malé rodiny, bez podporného rámca na starostlivosť o deti.

To si zase vyžaduje, aby vzdelané ženy v kariére nechali všetko za sebou a zostali doma a starali sa o svoje rodiny. A to, samozrejme, samo o sebe nie je zlé – najmä ak chce matka zostať s deťmi doma!

Spôsob, akým sa k takejto žene ostatní správajú, je však škaredý. Často je očierňovaná ako „nezamestnaná žena, ktorá si nie je schopná zarobiť na živobytie, je nútená závisieť od svojho manžela“.

Mama v domácnosti však pracuje 24 hodín denne, 7 dní v týždni a o všetko sa stará! V skutočnosti plní povinnosti mamy, učiteľky, kuchárky, upratovačky, psychológa, šoféra, sekretárky, kamarátky, milenky a mnohých ďalších.

Tento text je venovaný všetkým mamám, ktoré majú pocit, že ich úsilie a obete pre vytvorenie šťastnej rodiny nie sú uznané.

Čo sa týka mužov, ktorí dokážu rozpoznať a oceniť mamičky v domácnosti, máte náš rešpekt a uznanie!