„Zostáva mi 18 mesiacov života. Neviem, ako sa rozlúčiť so svojím trojročným synom“…

„Zostáva mi 18 mesiacov života. Neviem, ako sa rozlúčiť so svojím trojročným synom“…

21 mája, 2024 0 Od Redakcia

Delilah May sa dozvedela zlú správu o svojom zdravotnom stave po bolestivých príznakoch, ktoré jej bránili starať sa o trojročného syna. Ale 27-ročná matka začala mať podozrenie, že niečo nie je v poriadku oveľa skôr, napriek ubezpečeniam lekárov, že je zdravá.

Všetko sa to začalo v roku 2021, keď Delilah neustále cítila nafúknuté brucho, ale myslela si, že má problém s črevami. Začala pociťovať silné bolesti chrbta a brucha, ktoré ovplyvňovali jej každodenný život a najmä čas, ktorý trávila so svojím synom.

„Nemohla som sedieť na zemi a hrať sa so synom,“ povedala 27-ročná žena v jednom z rozhovorov.

„Jedného dňa, keď som bola v práci, sa ma šéf spýtal či sa cítim dobre a vtedy som sa rozplakala… Všetko som mu povedala a on mi dal voľno.

O niekoľko dní neskôr, som začala veľmi často zvracať a chudnúť. Môj sused si myslel, že trpím poruchou príjmu potravy,“ povedala. Delilah May sa po všetkých týchto príznakoch rozhodla vyhľadať ďalšieho lekára, pretože v nemocnici, kam dovtedy chodila, jej povedali, že s ňou nie je nič vážne. Tam jej urobili sériu testov a čoskoro objavili rakovinu hrubého čreva.

„Dva dni po biopsii, keď som bola doma, som pocítila silný tlak v hlave a ruky som mala slabé a necitlivé. Vedela som, že niečo nie je v poriadku a išila som rovno do nemocnice, kde mi operovali žalúdok, čo mi zachránilo život.“

Začiatkom minulého mesiaca sa však Delilah dozvedela tú najhoršiu správu: zostáva jej len 18 mesiacov života. Odvtedy sa jej zamestnávateľ snaží získať peniaze prostredníctvom charity, aby Delilah mohla stráviť zostávajúce mesiace so svojím synom bez práce.

Ich cieľom je umožniť mladej mamičke „naplniť kufor rodinných spomienok“ pre jej trojročného syna, ako povedal súcitný zamestnávateľ.

„Ľudia v mojej práci sa k nám správajú, akoby sme boli rodina,“ povedala 27-ročná matka s dojatím. „Nemám slov, ktorými by som sa im poďakovala… Je pre mňa veľmi dôležité, aby som čas, ktorý mi zostáva, strávila len so svojím synom, ktorý má len tri roky.

Chcem s ním vybudovať veľa spomienok, aby si vždy pamätal, že ho mama milovala viac ako svoj vlastný život. V čase, ktorý mi zostáva, budem vždy po jeho boku, budem ho objímať a bozkávať. Bohužiaľ, neviem nájsť slová a činy, ktorými by som sa s ním rozlúčila, ale nájdem ten najzvláštnejší spôsob, ako to urobiť,“ dodala.