Zrodil sa špeciálny párik dvojčiat! Pravdepodobnosť takéhoto pôrodu je jedna k 2 miliónom

Zrodil sa špeciálny párik dvojčiat! Pravdepodobnosť takéhoto pôrodu je jedna k 2 miliónom

22 januára, 2022 0 Od Redakcia

Rok sa ešte ani nezačal, ale už je tu pár dvojčiat, ktorých podmienky narodenia bude ťažké prekonať. Pravdepodobnosť takéhoto pôrodu je jedna k 2 miliónom.

V piatok večer 31. decembra porodila matka Fatimy Madrigal z Kalifornie svojho syna Alfreda. Narodil sa presne o 23:45. O pätnásť minút neskôr sa narodila aj jeho sestra, malá Aylin.

Dvojičky sa narodili v dvoch rôznych rokoch. V histórii je na to veľmi málo príkladov.

Ayling mal pri narodení 2,33 kg a Alfredo 2,77 kg.

Nevšedný pôrod detí bol jedinečným a nevšedným zážitkom aj pre práve službukonajúcich zdravotníkov.

Doktorka Ana Abril Arias, praktická lekárka v Natiyidad Medical Group, povedala, že to bol najpamätnejší pôrod v jej kariére.

„Bolo mi veľkým potešením pomôcť týmto malým deťom bezpečne prísť na svet v rokoch 2021 a 2022. Aký úžasný štart do nového roka!”

Zamestnanci nemocnice zdieľali snímky malého na sociálnych sieťach s nasledujúcim popisom.

“ Aylin Yolanda Trujillo sa narodila presne o polnoci v roku 2022 a jej dvojča, Alfredo Antonio Trujillo, sa narodilo o 15 minút skôr, v roku 2021!“

Alfredo a Aylin sa čoskoro pridajú k svojim trom starším súrodencom – dvom dievčatám a chlapcovi v Greenfielde v grófstve Monterey.

Zaujímavým párom dvojčiat sú tie, ktoré jeden deň nemajú narodeniny.

Podľa štatistík sa v Spojených štátoch ročne narodí stodvadsaťtisíc dvojčiat. To predstavuje tri percentá všetkých pôrodov. Šanca na takú je však menšia ako jedna ku dvom miliónom.

Co si myslis? Napíšte svoje komentáre do koment