Zverejnila fotografiu svojich nechtov – Tisíce ľudí jej napísali, aby okamžite navštívila lekára!

Zverejnila fotografiu svojich nechtov – Tisíce ľudí jej napísali, aby okamžite navštívila lekára!

20 júna, 2022 0 Od Redakcia

Jednou z najväčších výhod sociálnych médií je, že umožňujú ľuďom nadviazať vzájomný kontakt na takej úrovni, akú doteraz nezažili. Môžeme informovať svoju rodinu a priateľov o tom, čo sa s nami deje, ale môžeme tiež požiadať o radu a dostať varovanie, ktoré nám môže zachrániť život.

V prípade 53-ročnej Jean sa to aspoň deje. Na Facebooku zdieľala fotografiu svojich nechtov a pýtala sa či ich má aj niekto iný. Myslela si, že deformácia môže byť nejakou genetickou chybou. Čoskoro sa ukázalo, že je to vlastne symptóm, ktorý sa jej telo snaží naznačiť. Niekto jej poslal správu, v ktorej jej povedal desivú pravdu, že niečo nie je v poriadku…

Jean sa príliš nezamýšľala nad tým, prečo má také nechty, aké má, pretože ich mala jej matka (ktorá mimochodom zomrela na rakovinu pľúc), takže si myslela, že je to dedičná vlastnosť. Keď dostala správu, pomyslela si, že to, čo čítala, bolo pravdepodobne prehnané, ale išla sa dať vyšetriť. Ukázalo sa, že má tzv. bubienkový prst, ktorý je bežný pri problémoch s pľúcami a srdcom.

Jean podstúpila sériu testov a ukázalo sa, že jej strach nebol zbytočný – v pľúcach mala dva nádory veľkosti golfovej loptičky. Keď sa to Jean dozvedela, okamžite zverejnila na Facebooku varovanie a odporučila všetkým, aby si pravidelne kontrolovali nechty, pretože môžu byť znakom vážnych zdravotných problémov.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi!