10 dní po potrate som išla na testy, akonáhle lekár videl ultrazvuk, stratil reč!

10 dní po potrate som išla na testy, akonáhle lekár videl ultrazvuk, stratil reč!

23 januára, 2023 0 Od Redakcia

Potrat, ktorý prekonala žena v Írsku, nedokázal usmrtiť plod, ktorý normálne rástol v jej bruchu. Michelle a Ross Huiovci sú rodičmi dvoch detí a s láskou vychovávajú svoju rodinu. Po nejakom čase bola Michelle opäť tehotná a v 6. týždni a 2 dňoch, keď už nosila plod, náhle pocítila ostrú bolesť v bruchu, keď bola na ceste do práce. Krátko nato si na nohaviciach našla krvavé škvrny a spolu s manželom sa ponáhľala do nemocnice, kde sa potvrdilo, že o dieťa prišla.

Lekári potom dali Michelle dve tabletky, ktoré sa bežne používajú na potrat, pretože potrebovali „vyčistiť“ jej maternicu a pomôcť zabrániť akejkoľvek infekcii. Matka prehltla tabletky a po noci strávenej v nemocnici ju prepustili a vrátila sa domov, kde sa stretla s priateľmi a vypila fľašu vína. 31-ročná žena si musela urobiť ďalší tehotenský test, aby zistila prípadné zvyškové známky tehotenstva, ktorého výsledok bol pozitívny.

O desať dní neskôr sa vrátila do nemocnice, aby sa podrobila vyšetreniu maternice. Plod rástol napriek potratu, ktorý matka prekonala. Lekári v nemocnici naposledy skontrolovali Michellino brucho ultrazvukom a potom pristúpili k zoškrabaniu maternice a nášli nezameniteľný tlkot srdca plodu. Michelle bola napriek potratu tehotná a ukázalo sa, že pôvodne čakala dvojičky a ako sa druhému dieťaťu podarilo prežiť. „Lekár odišiel a vrátil sa so starším kolegom, ktorý zopakoval postup a potom povedal: „Nebudete nám veriť, ale máme srdcový tep.“ Bol to ten najlepší pocit, aký som kedy zažila,“ zdôraznila Michelle.

Nakoniec sa narodilo zdravé dievčatko, ktoré pomenovali Megan, čo lekárov a rodičov ohromilo. Dnes má dieťa 18 mesiacov a je úplne zdravé. Dokonca aj jej súrodenci vo veku 4 a 2 roky sú šťastní, že ju majú vo svojom živote. Lekári tvrdia, že Megan bola pred ultrazvukom ukrytá v krvi a iných tekutinách z potratu.