Ak budete v roku 2023 vykurovať svoj dom takýmto plynovým kotlom, budete musieť siahnuť hlboko do vrecka!

Ak budete v roku 2023 vykurovať svoj dom takýmto plynovým kotlom, budete musieť siahnuť hlboko do vrecka!

24 januára, 2023 0 Od Redakcia

Vrátilo sa chladné počasie a mnohí ľudia si doma opäť zapli kúrenie. Tento rok však máme stále miernejšiu zimu ako v predchádzajúcich rokoch, možno preto, že mnohí ľudia zabudli na údržbu svojich plynových kotlov, čo je veľký problém. Mnoho ľudí si myslí, že je to zanedbateľné, pretože spotrebič nie je chybný a funguje, ale je to vhodné nielen z bezpečnostných dôvodov, ale zohráva to dôležitú úlohu aj pri spotrebe.

Je tiež dôležité skontrolovať či vykurovací systém nie je predimenzovaný na potreby domu: nedostatočne zaťažený systém môže zvýšiť spotrebu plynu v nehnuteľnosti až o 10 %, čo pri dnešných cenách nie je zanedbateľné. Ukážeme vám, ako rozpoznať prehriatie kotla a čo môžete urobiť, aby ste situáciu vyriešili. Ak si na údržbu zavoláte montéra plynových zariadení, nenechajte ho, aby to len tak „hodil dokopy“ – je to oveľa zložitejší proces ako len pár minút.

Podľa odborníka je potrebné riadne vyčistiť ohnisko od nečistôt a nánosov sadzí, pretože tie bránia správnej prevádzke a zvyšujú spotrebu. Operácia musí ísť o niečo ďalej ako len čistenie samotného spotrebiča: musí sa skontrolovať poistný ventil a predtlak expanznej nádoby, ako aj niektoré body vykurovacieho systému, prinajmenšom počiatočné body. Je potrebné skontrolovať aj čistotu, priepustnosť a tesnosť spaľovacieho komína.

Zdieľajte tieto informácie ďalej…