10 varovných znamení, že je pri vás nablízku človek plný zla!

10 varovných znamení, že je pri vás nablízku človek plný zla!

4 júla, 2024 0 Od Redakcia

Poznať, že v niekom drieme skutočné zlo, je veľmi ťažké. Zlého človeka môžete stretnúť kedykoľvek a kdekoľvek. Je ťažké určiť, aké presne vlastnosti musí mať, aby sme ho mohli považovať za naozaj zlého a nebezpečného.
Skutočné zlo býva ukryté veľmi hlboko, niekedy sa na povrch dostať nemusí, ale ak sa tam dostane, je určite dobré, to rozpoznať.

Existujú varovné signály, ktoré nám môžu dopomôcť zlého človeka odhaliť.

1. Užívajú si nešťastie ostatných.

Zlí ľudia sa ani veľmi nesnažia zastierať, že sa tešia z nešťastia druhých a vychutnávajú si zlé pocity ostatných. Skutočne nebezpeční začínajú byť v okamihu, keď oni sami budú druhých privádzať do nešťastia, aby sa mohli tešiť z ich útrap.

2. Snažia sa všetko ovládať.

Zlí ľudia majú jedno spoločné – túžbu ovládať nielen každý aspekt svojho života, ale aj život ostatných. Pustiť si takého človeka k telu, znamená cesta do pekiel. Ich cieľom je ovládnuť myseľ druhého, tak dlho naň vyvíjajú psychický tlak, až si z neho urobia doslova svojho otroka.

3. Sú majstri v klamaní.

Každý z nás občas zaklame, ale to neznamená, že sme všetci klamári. Klamár je zvláštny typ človeka. Klame neustále a často si to ani neuvedomuje. Ak je klamár ešte navyše zlý človek, stáva sa veľmi nebezpečným. Klamstvá tvoria jeho realitu, ktorú si ohýbajú tak, ako sa im to hodí, cítia sa byť vďaka klamstvám silnejší. Manipulujú s pravdou vo svoj prospech a je im úplne jedno, či tým niekomu ublíži.

4. Vyvolávajú vo vás nepríjemný pocit.

Každé telo obklopuje energetické pole. Prečo tomu tak je, nie je celkom jasné, ale možno má fungovať ako intuitívny obranný systém pre ostatných. Zlo vnútri človeka sa predsa musí nejako prejaviť na povrchu aj bez jeho vedomia – odráža sa v jeho energetickom poli. Preto na nás niektorí ľudia pôsobia zvláštnym dojmom, vyvolávajú v nás divný, nepríjemný pocit, niekedy až strach, bez toho aby sme vedeli prečo. Negatívne energetické pole okolo človeka je jedným z hlavných znamení, že v ňom drieme veľké zlo.

5. Nikdy necíti ľútosť.

Ľútosť. Slovo, ktoré vo svojom slovníku zlí ľudí rozhodne nemajú. Nikdy neľutujú ničoho, čo spôsobili. Nemajú výčitky svedomia. Jediné, čo chcú, je udržať za každú cenu svoj život taký, aký si svojím bezohľadným správaním, manipuláciou s druhými a psychickým terorom okolia, sami vytvorili. Stvorili akýsi obraz „dokonalého“ života a akákoľvek ospravedlnenie, priznanie chyby či pokánie by ho zničilo.

6. Sú ľstiví.

Ľstivosť. V nej niektorí ľudia excelujú. Môže to byť pre nich spôsob, ako sa dostať pod kožu svojim blízkym a ovládať ich. Zlí ľudia sú často obeťami väzenia, ktoré si vybudovali okolo seba, sú z toho frustrovaní, a preto si užívajú nešťastie a bolesť ostatných. Snažia sa tým potlačiť bolesť, ktorú každý z nich má vo vnútri svojich sŕdc. To ale rozhodne neospravedlňuje ich činy a správanie.

7. Nemajú zodpovednosť.

Zlí ľudia nemajú žiadny morálny kompas. Budú robiť to, čo si zaumienia a nebudú sa nikdy cítiť zodpovední za bolesť, ktorú spôsobili ostatným. Ak predsa len začnú akúkoľvek vinu cítiť, presmerujú ju inam.

8. Varujú pred nimi ich najbližší

Stalo sa vám niekedy, že vás pred niekým varoval jeho dobrý kamarát či dokonca príbuzný? Nebrali ste to vážne? Možno ste mali. Rodina a najbližší priatelia toho dotyčného poznajú najlepšie, a ak vám radia, aby ste sa mu vyhli, iste to s vami myslia dobre.

9. Robia vás horšími ľuďmi

Jedným z najhorších dopadov vzťahu so zlým človek je to, že bez toho aby ste si to uvedomovali, podliehate mu čím ďalej tým viac a stávate sa mu podobní. Najhoršie, čo môžete robiť druhému, je emocionálna manipulácia. A v tom sú zlí ľudia majstri. Nenechajte sa vláčiť bahnom spolu s nimi.

10. Schválne vyvolávajú konflikty

Vyvolávať konflikty, snažiť sa rozdeliť ľudí a využívať vzniknutý chaos k svojmu prospechu, to je jedna z najväčších zábav ľudí, v ktorých sa usídlilo zlo. Čím viac vydesených a neistých ľudí, tým väčšia sila pre zlých ľudí. Snažte sa nespadnúť do ich pasce. Bez ohľadu na to, čo sa okolo vás deje, udržujte si chladnú hlavu.

Ak súhlasite, zdieľajte príspevok aj ďalej…