Dnes ráno nás zobudil bezdomovec. Dostali sme životnú lekciu!

Dnes ráno nás zobudil bezdomovec. Dostali sme životnú lekciu!

29 septembra, 2023 0 Od Redakcia

Dnes ráno sme sa zobudili na neuveriteľnú vec! Ako prvý nezazvonil budík na našom telefóne, ale zvonček pri dverách. Môj manžel vstal a vyšiel von, aby sa pozrel, kto to bol tak skoro. Na jeho veľké prekvapenie stál pri bráne bezdomovec a v jednej ruke držal peňaženku. Je potrebné vedieť, že našu susedu včera v autobuse okradli, zobrali jej peňaženku so všetkými dokladmi, hotovosťou a to v centre mesta.

Bezdomovec našiel peňaženku v kontajneri, keď hľadal jedlo. Nanešťastie, peniaze boli preč, ale dokumenty boli kompletné a keďže vedel, koľko námahy by bolo treba vynaložiť na získanie všetkých dokumentov, vzal peňaženku a išiel na danú adresu. Suseda nebola doma, pretože mala nočnú zmenu a tak zazvonil pri našich dverách, aby sme ju jej odovzdali.

Povedal nám tiež, že to bola už tretia peňaženka za posledný rok, ktorú vrátil jej právoplatnému majiteľovi. Kým sme sa rozprávali, prišla suseda, ktorá začala svoj deň s veľkým pocitom šťastia a úľavy. Nevyriešila to tichým „ďakujem“, cítila presne tú obetavosť muža, ktorý prešiel s peňaženkou cez celé mesto, aby ju jej vrátil. Povedala, že si môže byť istý, že nebude celú zimu hladovať, že sa o to postará!

Bolo veľmi dojímavé to počuť! Bol to ďalší dôkaz, že nie šaty a už vôbec nie peniaze robia človeka! Ak sa vám tento príbeh páčil, podeľte sa oň so svojimi priateľmi!