106-ročný muž hovorí, že tajomstvom šťastného a dlhého života je vyhýbať sa dvom veciam…

106-ročný muž hovorí, že tajomstvom šťastného a dlhého života je vyhýbať sa dvom veciam…

14 októbra, 2022 0 Od Redakcia

Gordon Ewers z Perthu v Západnej Austrálii oslávil svoje 106. narodeniny, no stále si užíva svoju nezávislosť a odhalil tajomstvo svojej dlhovekosti. Gordon sa zamyslel nad pozoruhodnými 10 dekádami života. Narodil v roku 1916 a prežil dve svetové vojny, veľkú hospodársku krízu a teraz pandémiu Covid-19.

Storočný starček, o ktorom sa hovorí, že je „ostrý ako pripináčik“, sa o svoje tajomstvo dlhého života podelil s 9 News. Povedal, že zatiaľ čo väčšina ľudí v jeho veku má zoznam vecí, ktoré robia a čomu pripisujú svoje zdravie. On si myslí, že dôvodom jeho dlhovekosti nie je ani tak to, čo urobil, ale to, čo neurobil.

Zavtipkoval: „Mám sa dobre. Chlap v tom zlyhávajúcom tele je v poriadku.“

Nezávislý Gordon, ktorý má dve dcéry, je stále dosť zdravý na to, aby žil sám a dokáže sa o seba dokonale postarať. Povedal, že v živote je dôležité „žiť rozumne, pravidelne dýchať, myslieť pozitívne a žiť s nádejou“. Ale myslí si, že tajomstvom jeho dlhého života sú najmä dve veci, ktorým sa vždy vyhýbal – fajčenie a pitie.

Gordon priznal, že počas svojich 106 rokov života nikdy nefajčil cigaretu ani nepil alkohol. Zatiaľ čo ostatní okolo neho žasnú nad jeho dlhovekosťou, pokorný Gordon nechápe, o čom je ten rozruch. „Som veľmi šťastný, že som stále tu,“ povedal.

Gordonova dcéra Shirley Burton nie je prekvapená, že jej otec dosiahol taký veľký vek. Hovorí, že „berie život tak, ako prichádza“. Ďalšia dcéra, Marian Hall, si spomenula, že jej otec sa veľmi staral o nich, keď bola malá. Povedala, že jej otec s dobrou náladou je milujúci a vždy tam bol pre nich a rodina vždy robila veľa vecí spolu.

Gordonove neuveriteľné životné skúsenosti ovplyvnili to, ako žije a priznáva, že od čias Veľkej hospodárskej krízy bol vždy šetrný.

Ak sa Vám jeho príbeh páči, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi :).