Psík jej zachránil život! Bez neho by tu dnes nebola…

Psík jej zachránil život! Bez neho by tu dnes nebola…

13 októbra, 2022 0 Od Redakcia

Amanda Collins opisuje svojho psa D’hariho ako „malého záchrancu života“ a hovorí, že jej pomohol smútiť, keď prišla o svojho partnera po tom, čo náhle zomrel na rakovinu vo veku 26 rokov. Povedala, že dnes by už nežila, keby nebolo jej psa, ktorý bol neoceniteľným zdrojom útechy, keď jej partner náhle zomrel na vzácnu rakovinu.

Amanda hovorí, že jej dal „dôvod“, aby každý deň vstala. Amandinmu partnerovi Jamiemu O’harovi v júni 2016 diagnostikovali sarkóm a len o sedem mesiacov neskôr tragicky zomrel. Kým bol Jamie v nemocnici, Amanda a ich dvojročná dcéra Luna si adoptovali šteniatko, ktoré im pomohlo prekonať stres a smútok z Jamieho odchodu.

„D’hari mi na 100% zachránil život tým, že tu bol so mnou a mojou dcérou,“ povedala Amanda.

Amanda a Jamie boli spolu štyri roky, keď zistil, že má agresívnu formu rakoviny. Amanda hovorí, že dokonca plánoval, že ju požiada o ruku, ak prežije rok s rakovinou. Žiaľ, to sa už nestalo. Priatelia prehovorili, aby si zaobstarala psa a ona potom privítala šteniatko afganského chrta z Belgicka. D’hari bol slušne vychovaný, aj keď trochu bláznivý, ale to pomohlo rozptýliť Amandu.

„Prišiel práve vtedy, keď Jamie začal ísť naozaj z kopca,“ vysvetlila Amanda.

D’harimu nevadilo, že Amanda rozdelila svoju pozornosť medzi domov a nemocnicu a šteniatku sa podarilo niekoľkokrát stretnúť s Jamiem. Po jeho tragickej smrti sa Amanda chcela vzdať, ale D’hari ju nenechal ísť.
Zatiaľ čo Amanda smútila, D’hari bol po jej boku.

„Nemám rada fyzický kontakt, ale D’hari vycítil kedy ho potrebujem a kedy chcem zostať sama,“ vysvetlila Amanda. Amanda tiež trpí PTSD zo svojej kariéry v armáde. „Nemyslím si, že by som tu bola, keby som ho nemala,“ povedala Amanda.

V roku 2020 sa Amanda a Luna presťahovali zo svojho rodinného domu, aby začali odznova, „preč od zlých spomienok“. D’hari, Amanda a jej dcérka Luna majú silné priateľstvo. „Veci, ktorými sme si všetci prešli, by zlomili veľa ľudí,“ povedala Amanda. „Ale so psom dokážeme prekonať čokoľvek.“