13 „tajomstiev“ od najlepších manželských poradcov, vďaka ktorým váš vzťah vydrží navždy!

13 „tajomstiev“ od najlepších manželských poradcov, vďaka ktorým váš vzťah vydrží navždy!

20 apríla, 2022 0 Od Redakcia

Výskumy ukazujú, že jednoduché návyky, ako je udržiavanie kontaktu počas dňa a chodenie spať v rovnakom čase, môžu pomôcť vášmu vzťahu rozkvitnúť. Hoci sa to zdá byť samozrejmé, mnohí poradcovia a psychológovia nám hovoria, aké dôležité sú tieto drobné činnosti pre budovanie vzťahu a dôvery. Nájdite spôsob, ako dosiahnuť, aby dynamika vášho vzťahu fungovala pozitívne, a začnite si osvojovať tieto návyky.

Aby sme vám s tým pomohli, podelíme sa s vami o najlepšie tipy od odborníkov, ktoré vám zabezpečia vytúžené večné šťastie.

1. Získajte slobodnú a otvorenú komunikáciu.

Odborníci totiž považujú komunikáciu za kľúčový základ vzťahu. Umožní vášmu partnerovi pochopiť všetky vaše obavy, nádeje a presvedčenia a dá vám príležitosť povedať si navzájom, že s niečím nesúhlasíte. Komunikácia nie je len o rozprávaní, ale aj o aktívnom počúvaní partnera bez rozptyľovania (napríklad telefónom).

2. Pestujte spoločné záujmy.

Zdá sa, že zdieľanie názorov na problémy a podobné aktivity je úspešným receptom na zmysluplný vzťah. Podľa výskumov sú všetky aktivity, ktoré zmierňujú stres a zbližujú pár, spojené so šťastnejšími vzťahmi. Závisí to od toho, ako sú obaja oddaní danej aktivite, pretože to robí vzťah silnejším a zdravším.

3. Buďte v kontakte počas celého dňa.

Ak partnerovi napíšete kompliment, vtipnú fotografiu, ktorá vás rozosmiala alebo len pozitívny komentár, môže to v ňom vyvolať pocit intimity. Niečo také jednoduché dáva vášmu partnerovi pocit, že na neho myslíte a tak môže posilniť vaše vzájomné spojenie a toto jednoduché gesto môže pomôcť páru cítiť sa spokojnejší so svojím vzťahom. Zdá sa tiež, že schopnosť reagovať je kľúčovou súčasťou každého blízkeho vzťahu, čo znamená, že je dôležité reagovať a potvrdzovať správy od partnera.

4. Venujte pozornosť maličkostiam.

To môže znamenať, že si musíte začať všímať jemné otázky a potreby svojho partnera, ktoré ste si doteraz neuvedomovali. Ide o tzv. „pozvánky“, jemné signály, ktorými si váš partner vynucuje pozornosť, napríklad keď pri otvorenej otázke mrkne. Ak ich necháte bez povšimnutia, môže to viesť k nevôli, pretože môže mať pocit, že jeho potreby nie sú uspokojené, keď ich oznámi.

5. Podnikajte spoločne.

Zdá sa, že v súčasnosti sa o domáce práce delia manželia viac ako pred niekoľkými desaťročiami, pretože muži častejšie pomáhajú v domácnosti. Nie je prekvapujúce, že podľa výskumov sú páry šťastnejšie, keď sa delia o domáce práce, najmä o umývanie riadu. Zdá sa, že kľúčom k šťastnému manželstvu je naozaj spoločné vykonávanie každodenných povinností.

6. Vzájomne sa pochváľte.

Vyjadrenie vďačnosti a uznania, ktoré k sebe navzájom máte, je dôležitým základom vzťahu. Môže to byť čokoľvek od toho, že im poviete, akí sú úžasní, pochválite ich vzhľad a oblečenie, poviete im, ako si ich vážite. Štúdie ukázali, že to môže pomôcť ľuďom s nízkym sebavedomím a zároveň zlepšiť vzťah.

7. Smejte sa spolu.

Všetci vieme, že smiech môže byť kolou, ktorá magicky zblíži pár. V skutočnosti sa zistilo, že keď sa dvaja partneri spolu smejú, sú si bližší, pretože majú pocit, že vidia svet rovnako. Zdá sa, že smiech tiež posilňuje vzťah.

8. Prejavte svoje uznanie.

Existuje mnoho spôsobov ako prejaviť partnerovi vďačnosť, uznanie a všetky sú účinné. Výskum ukázal, že úžasné na vďačnosti je to, že čím viac sa cítite ocenení, tým viac si vážite svojho partnera. Vďačnosť bola tiež spojená s oddanejšími a dlhšie trvajúcimi vzťahmi, čo naznačuje, že je dôležitou súčasťou šťastného vzťahu.

9. Vyriešte svoje problémy v ten istý deň.

Láska nie je vždy nebeská a keď sa vyskytnú nezhody, je dôležité riešiť ich zdravým spôsobom. Účinným spôsobom je zabezpečiť, aby ste problém prediskutovali a vyriešili v ten istý deň, ak je to možné. V skutočnosti sa zistilo, že po noci sa ťažšie zbavuje negatívnych pocitov, preto je najlepšie nenechať problém nevyriešený, kým dni plynú.

10. Nájdite si čas na pozdrav a rozlúčku.

Stačí len pár sekúnd, aby ste svojmu partnerovi ukázali, aký je dôležitý. Hoci sa to môže zdať ako malý detail, výrazne to posilňuje váš vzťah, pretože mu ukazujete, že vám chýbal a že sa tešíte, keď ho opäť uvidíte, aj keď je vyčerpaný. Viacerí pároví poradcovia hovoria o dôležitosti vzájomného pozdravu a rozlúčky, aby sa predišlo akejkoľvek nevraživosti, ktorá by sa medzi nimi mohla vytvoriť. Po vyčerpávajúcom dni v práci môže dvojicu opäť spojiť a ukáže, že vám na sebe záleží.

11. Povedzte, že ho/ju milujete.

Zahrnutím týchto dvoch slov do každodenných rozhovorov môžete svojmu partnerovi pripomenúť, ako veľmi vám na ňom záleží. Aj bez slov im môžete denne hovoriť, ako veľmi ich máte radi. Môžete im pomôcť dosiahnuť niečo, čo naozaj chcú, alebo niečo, čo je pre nich dôležité, možno tým, že urobíte niečo tak jednoduché, ako je zanechanie čistej a upratanej kuchyne.

12. Pripravte si navzájom prekvapenia.

Podľa výskumov sú páry najšťastnejšie, keď robia malé skutky láskavosti a prejavujú si vzájomnú úctu a lásku. Výhodou je aj to, že manželstvo alebo vzťah zostávajú živé a spontánne a nie rutinné. Môže to byť niečo tak jednoduché, ako je kúpa jeho obľúbeného občerstvenia alebo príprava jeho obľúbeného jedla. Tieto premyslené skutky vás môžu skutočne zblížiť.

13. Choďte spať v rovnakom čase.

Náš výskum ukazuje, že je to súčasť tajného receptu na šťastný vzťah. Dôvodom je, že vás to môže dostať do rovnakej dennej rutiny a poskytne vám to nerušený spoločný čas, počas ktorého sa môžete venovať jeden druhému. Okrem spoločného spánku sa zistilo, že páry, ktoré dobre spia, sú šťastnejšie. Ukázalo sa, že aj nočná konverzácia je veľmi dôležitá pre udržanie šťastného a zdravého vzťahu.

Ak sa Vám tento článok páčil, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi.