Po 8 rokoch snaženia sa stala matkou vo veku 50 rokov a vysiela optimistický odkaz všetkým ženám!

Po 8 rokoch snaženia sa stala matkou vo veku 50 rokov a vysiela optimistický odkaz všetkým ženám!

21 apríla, 2022 0 Od Redakcia

Chantel Chavezová: 20 rokov sa chcela stať matkou. Jej prvé dieťa prišlo na svet niekoľko mesiacov pred jej 50. narodeninami.

Chantel z Britskej Kolumbie porodila v marci vo veku 50 rokov zdravého chlapčeka. So svojím 50-ročným manželom sa pokúšala otehotnieť dlhých 8 rokov. Keď prišiel čas pôrodu, bola už v menopauze. Svojho jediného syna počala pomocou umelého oplodnenia a porodila cisárskym rezom. Dokonca priznala, že dieťa sa viac podobá na svojich starých rodičov ako na svojich rodičov, ale nevadilo jej to. Dôležité je, aby sa im to čo najviac páčilo.

„Na materstvo som čakala 20 rokov,“ hovorí šťastná mamička. Vždy som túžila držať svoje dieťa v náručí a stále nemôžem uveriť, že sa mi sen konečne splnil,“ hovorí matka.

Svojho manžela spoznala pred 9 rokmi online a zasnúbili sa už o tri mesiace. Potom sa vzali a odvtedy sa snažia mať vlastné dieťa. Jej manžel má dokonca vnúčatá z predchádzajúceho manželstva. Ich syn je vekovo mladší ako manželove vnúčatá a tak sa to potom snažila vysvetliť.

Chantel bude mať v auguste 50 rokov.

Ako priznala, matky sú vždy odsudzované: „Ľudia posudzujú matky či sú príliš mladé, príliš staré, či pracujú, či zostávajú doma, či sú vydaté, atď. Som dosť stará na to, aby som vedela, že toto je pre nás správne a to je všetko, na čom záleží.“