3-týždňové dieťa prestalo dýchať po 2 hodinách cesty autom…

3-týždňové dieťa prestalo dýchať po 2 hodinách cesty autom…

15 júna, 2022 0 Od Redakcia

Nič na svete nie je tak strašné ako sledovať, ako vaše vlastné dieťa trpí a bojuje o život. Žiaľ, presne to sa stalo Kirsti Clarkovej a jej manželovi Christopherovi v zdanlivo obyčajný aprílový deň. Manželia sa rozhodli ísť na výlet so svojimi dvoma malými dievčatkami, 3-ročnou Malenou a 3-týždňovou Harper, ale nevinný výlet sa zmenil na nočnú moru.

Rodina bola na ceste domov po veľkom nákupe, ale bohužiaľ sa dostala do dopravnej zápchy, ktorá im trvala 1 hodinu a 45 minút. Harper bola celý čas v detskej sedačke.

Keďže už bolo dávno po Maleninom čase spať, Harper zostala v sedačke ešte 15 minút, kým Christopher uložil staršie dievča do postele. Až potom bola Harper odstránená zo sedadla, kde sa u nej prejavili zvláštne príznaky. „Keď sme prišli domov a manžel konečne vytiahol Harper z autosedačky, malá vyzerala, že sa necíti dobre, tak ju položil na matrac.

Povedala som mu, že má modré ústa a on poznamenal, aké má červené líca. Hneď som vycítila, že niečo nie je v poriadku.“

Rodičia sa okamžite ponáhľali do nemocnice, kde sa zdravotníkom podarilo Harper oživiť. Upozornili rodičov, že deti, ktoré strávia v autosedačke viac ako hodinu, sú vystavené vysokému riziku nedostatku kyslíka. Ukázalo sa, že Harper klesla hladina kyslíka a keď ju konečne vytiahli zo sedačky a uložili do postele, náhle zvýšenie hladiny kyslíka vyvolalo záchvat.

Kirsti teraz robí všetko pre to, aby sa o tom dozvedelo čo najviac rodičov.

„Keď nám povedali, že je to všetko kvôli detskej sedačke, nechcela som tomu veriť. Neviem, prečo nám o tom nikto nepovedal skôr.“ Lekári nám tiež povedali, že to zvyčajne postihuje menšie nedonosené deti, ale naša dcéra má teraz 3,8 kg.

„Všetkým rodičom by som odkázala, aby boli veľmi opatrní a ak nie je absolútne nevyhnutné mať dieťa v autosedačke, okamžite ho z nej vyberte. A ak si všimnete niečo zvláštne, choďte k lekárovi.“

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!