„Nebozkávajte cudzie deti!“ Rada matky, ako sa vyhnúť RSV…

„Nebozkávajte cudzie deti!“ Rada matky, ako sa vyhnúť RSV…

15 júna, 2022 0 Od Redakcia

RSV je obrovský bunkový vírus, ktorý napáda dýchacie cesty. Infekčnosť novorodencov a malých detí je veľmi vysoká. U detí starších ako 1 rok môže spôsobiť len bežné prechladnutie, ale u novorodencov môže spôsobiť infekcie dolných dýchacích ciest a zápal pľúc.

Jedna matka, ktorá takmer prišla o svoje dieťa, chce všetkých varovať pred nebezpečenstvom tohto vírusu.

Zdá sa, že všetko úsilie, ktoré rodičia vynakladajú na novorodenca, nestačí na kontrolu tohto vírusu. Nasledujúca matka sa o tom podelila s celým svetom.

Bežný vírus medzi dospelými, ktorý predstavuje hrozbu pre deti.

Vírus RSV je bežná infekcia, ale u ľudí s oslabeným imunitným systémom (starší ľudia, chronicky chorí) alebo u ľudí, ktorí nie sú úplne vyvinutí, ako sú novorodenci, môže byť infekcia smrteľná. Ariana Digrigorio je matka štyroch detí, ktorá takmer prišla o svoje najmladšie dieťa v dôsledku vírusu RSV. Snaží sa zvýšiť povedomie rodičov, aby nedovolili iným bozkávať svoje deti.

Jej dieťa bojovalo s chorobou viac ako dva mesiace a takmer vzdalo boj s vírusom. V snahe upútať pozornosť ostatných zdieľala fotografiu svojho chlapčeka ležiaceho v nemocničnej posteli napojeného na prístroje. Vysvetlila, že tento vírus je tiež príčinou zápalu pľúc a bronchitídy u detí.

Na nakazenie stačí bozk na čelo.

Všetko sa to začalo, keď zavolali zamestnanci škôlky, že Antonio vyzerá chorý. Ariana sa okamžite ponáhľala so synom do nemocnice. Diagnostikovali mu chrípku a prvý test na RSV bol negatívny. Napriek tomu jeho príznaky pretrvávali aj po 3 týždňoch, čo nie je pre chrípku typické.

Prešli dva mesiace a stav dieťaťa sa stále nezlepšil. V tom čase bol prijatý do nemocnice a test na RSV bol pozitívny. Ariana v jednom z rozhovorov uviedla, že vírus je veľmi nákazlivý a že stačí pichnúť do čela a nakazia sa aj malé deti. Preto je dôležité, aby ste malé dieťa nebozkávali a v každom prípade dodržiavali hygienické pravidlá, najmä v blízkosti novorodencov.

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!