4 príbehy skutočnej lásky, zo skutočného života!

4 príbehy skutočnej lásky, zo skutočného života!

14 septembra, 2022 0 Od Redakcia
  • Ak vás už nebaví pozerať sa na vymyslené príbehy lásky v hollywoodskych romantických komédiách, prečítajte si tieto 4 zo skutočného života, aby ste opäť nadobudli stratenú vieru v pravú lásku.

Láska, ktorá prekonáva vzdialenosti

V roku 1974 sa Irina v Moskve zoznámila s americkým profesorom Woodfordom McClellanom. Ich láska vzplanula na prvý pohľad a o krátky čas sa vzali. V auguste toho istého roku však Woodfordovi vypršali víza a sovietske úrady ho

poslali späť do USA. Niekoľkokrát sa pokúsil navštíviť svoju manželku, ale vstup do krajiny mu bol zamietnutý, a keď sa Irina pokúšala emigrovať do USA, rovnako jej bol bez ďalšieho vysvetlenia zamietnutý vstup do krajiny.

Táto situácia trvala dlhých 11 rokov. Novomanželia sa celé desaťročie nestretávali, vystačili si s telefonátmi, listami a fotografiami zasielanými poštou, až kým v roku 1986 Irina dostala zelenú a mohla odcestovať do Ameriky. Pár sa stretol na letisku v Baltimore a novinári boli pri tom, aby zachytili dojímavé stretnutie dvojice, ktorá odolala skúške času a vzdialenosti.

Šesťdesiat rokov od seba

Len tri dni po svadbe Anny a Borisa Kozlovovcov povolala Stalinova Červená armáda Borisa do vojny. Počas jeho neprítomnosti boli Anna a jej rodina vyhnaní na Sibír a všetky kontakty sa stratili. Boris hľadal roky, zatiaľ čo Anna zašla tak ďaleko, že sa pokúsila o samovraždu. Jej matka, aby jej pomohla, zničila všetky pamiatky na jej manželstvo a nakoniec ju priviedla k novému sobášu.

Boris o niekoľko rokov neskôr urobil to isté. O šesť desaťročí neskôr, keď im partneri zomreli, sa stalo niečo nečakané: Anna sa rozhodla vrátiť do mesta, kde vyrastala a tam uvidela starého muža, ktorého okamžite spoznala už z diaľky. Bol to Boris, ktorý prišiel navštíviť hrob svojich rodičov. Šťastný koniec ich príbehu zahŕňa druhé manželstvo, ktoré im prinieslo šťastie na konci života.

Zápisník v reálnom živote

Príbeh, v ktorom žena trpí demenciou a jej starší manžel číta ich príbeh, aby jej pripomenul ich život, má byť fikciou. A predsa sa to naozaj stalo, Jackovi a Phyllis Potterovým z Británie. Keď mala Phyllis 80 rokov a prejavovali sa u nej príznaky demencie, Jack jej začal čítať denník, ktorý si viedol od detstva až doteraz. „Krásne popoludnie. Tancoval som s veľmi peknou dievčinou, dúfam, že ju ešte uvidím,“ napísal si do denníka 4. októbra 1941.

Tak sa začal príbeh ich vzťahu zaznamenaný na papieri. Jack denne navštevoval svoju manželku v ústave, kde sa o ňu starali a čítal jej svoj denník, pričom jej ukazoval fotografie, aby nikdy nezabudla na ich spoločný život.

Láska na celý život v piesni

Fred Stobaugh stretol Lorraine, svoju životnú lásku, „najkrajšie dievča, aké kedy v živote videl“, ako sám vyhlásil, v roku 1940 v USA. Ich romantický vzťah prerástol do šťastného manželstva trvajúceho 73 rokov s tromi deťmi a štyrmi vnúčatami. Až kým Lorraine nezomrela. Fred na svoju veľkú lásku nikdy nezabudol. Preto keď sa dozvedel o speváckej súťaži miestnej siete a hoci o hudbe nič nevedel, poslal do vydavateľstva text piesne „Sweet Lorraine“ spolu so slzavým listom svojej manželke, čo zodpovedných ľudí tak dojalo, že pieseň nielen nahrali, ale vytvorili o ňom aj krátky film s názvom „List od Freda“.

Nádherné 💕, podeľte sa o tieto nádherné príbehy aj s ostatnými na Facebooku a nezabudnime, že skutočná láska určite existuje…