Totálny šok! Toto mladé dievča, kvôli zvláštnej chorobe, je denne niečo, čomu je ťažko uveriť!

Totálny šok! Toto mladé dievča, kvôli zvláštnej chorobe, je denne niečo, čomu je ťažko uveriť!

14 septembra, 2022 0 Od Redakcia

„Zatiaľ čo ostatní si idú dať dobrý steak, ja idem do obchodu pre hubky na umývanie riadu.“ – Hovorí 25-ročná Emma Thompsonová, ktorá má už od detstva viac než dosť zvláštnych zvykov. V priemere zje 20 hubiek na riad… denne! Túto zvláštnu „potravu“ jedla pravidelne už ako malé dievčatko.

„Snažil som sa prestať, ale nedokážem to.“ Keď mala 3 roky, začala žuť hubku na kúpanie, ale čoskoro zistila, že hubka na riad je oveľa chutnejšia. Emma teraz žije v Newcastli, má 25 rokov. Má veľmi zvláštnu duševnú chorobu Pica. Ide o typ obsedantno-kompulzívnej poruchy (OCD). Človek má chuť na veci, ktoré nie sú vhodné na ľudskú konzumáciu a nemajú žiadnu výživovú hodnotu.

V Eminom prípade sú to špongie na umývanie riadu, ktoré večer namočí do jablkovej esencie na umývanie riadu a zje. „Mám to oveľa radšej ako jedlo, najmä ak naň dám prostriedok na umývanie riadu. Keď si na to spomeniem pri umývaní riadu alebo keď vidím balenie hubiek, hneď mám chuť jednu zjesť,“ hovorí Emma.

Denne môže zjesť 2-20 húb. Niekedy ich nakrája na kúsky a berie si ich do práce v obedovej škatuľke. „Nikdy nejem použitú špongiu alebo dokonca takú, ktorej sa dotkol niekto iný. Môj priateľ si najprv myslel, že som naozaj divná, ale teraz mi ich kupuje, keď ide do obchodu.“

Samozrejme, jesť hubku s tekutinou na umývanie riadu nie je bez rizika, ale Emma nechce požiadať o pomoc. Povedala, že o lekárovi bude uvažovať, keď sa jej situácia zhorší a nebude sa vedieť ovládať. „Nie je mi z toho zle. Raz som dostala angínu a nemohla som prehĺtať.  Samozrejme, že by ste nemali každý deň piť tekutinu na umývanie riadu, ale lekári o tom nič nehovorili.“

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!