5-ročnému chlapcovi tento extrémny ekzém spôsobuje muky…

5-ročnému chlapcovi tento extrémny ekzém spôsobuje muky…

22 mája, 2022 0 Od Redakcia

Päťročný Theo Mills z Colliers Wood v Londýne sa musí deliť o posteľ s rodičmi, aby mu mohli držať ruky, aby si neškriabal kožu do červena. Theov ekzém je taký silný, že rodičia sú nútení meniť mu krvou nasiaknuté pyžamo niekoľkokrát za noc.

Rodina hľadá zázračný liek na ekzém svojho syna po tom, čo sa jeho kožné ochorenie stalo takým vážnym, že ho museli obmedzovať, aby si neškriabal telo. Keď Theovi Millsovi v septembri minulého roka náhle opuchli očné viečka, jeho rodičia Jon a Cecilia si spočiatku mysleli, že ide o sennú nádchu.

Keď sa však vyrážky rozšírili aj na iné časti jeho tela a výrazne sa zhoršili, bolo jasné, že sa u neho vyvinul ekzém.

Na Vianoce boli rodičia z Colliers Wood v Londýne nútení presunúť Thea do vlastnej postele, aby mu v spánku pridržiavali ruky a nohy, pretože sa škriabal tak veľmi, že jeho prestieradlá a pyžamo zostali celé od krvi. Napriek nespočetným návštevám lekárov NHS a súkromných lekárov či dermatológov však Theo stále nemá liek na svoj stav.

Architekt Jon (33) povedal pre The Mirror: „Začali sme tým, že sme mu nasadili rukavice, aby škrabance neboli také hrozné, ale po mesiaci sme si uvedomili, že si stále trie pokožku tak silno, že si spôsobuje popáleniny od trenia. Škriabal sa celú noc, až bol červený. Priniesli sme ho k nám do postele a držali sme ho za ruky.

Potom začal na škrabanie používať dolné končatiny tak, že si priťahoval nohy a škrabal sa na bruchu alebo si bradou škrabal krk a hrudník. Navštívili sme už toľko lekárov a stále nevieme, prečo sa mu práve takto zrazu objavil ekzém, alebo dokonca čo môžeme urobiť, aby sme mu pomohli.“

Jon povedal, že Theov život sa dramaticky zmenil, odkedy sa u neho objavil extrémny ekzém

Theo sa škriabe, až kým nemá červenú kožu a neuvedomuje si, aké problémy si tým spôsobuje. „Každý deň meníme posteľnú bielizeň, pretože po jednej noci je pokrytá krvou, v noci mu každých pár hodín meníme pyžamo. Každé ráno posteľ vyzlečieme a obliečky vyperieme pri 60 stupňoch. Niektoré noci mu musíme meniť pyžamo trikrát za noc.

Má veľké bolesti, v noci sa budí a plače, keď mu bránime v škrabaní. Už sme sa museli porozprávať so susedmi a upozorniť ich, že naše dieťa nebijeme, pretože to, čo sa deje v noci, znie hrozne. Je to zničujúce.

Manželia museli Thea presťahovať do svojej postele, aby naňho mohli v noci dohliadať

Jon hovorí, že po návšteve praktického lekára im najprv odporučili mierny steroidný krém, ktorý mal problém vyriešiť, ale Theov ekzém sa naďalej zhoršoval. Keď im bolo povedané, že na dermatológa v rámci NHS sa čaká šesť mesiacov, rodina sa rozhodla ísť k súkromníkovi.

Jon však hovorí, že zostali „sklamaní“, keď im poradili len zvyšovať silu steroidných krémov, ktoré očividne nezaberali.
Dodal: „V podstate sme museli podpísať vyhlásenie, že krémy sú také silné, že mu hrozí riziko vzniku rakoviny kože alebo stenčenia kože, takže sme na to neboli pripravení.“

Manželia boli nútení preskúmať iné spôsoby liečby a objavili kliniku vo Francúzsku, ktorá úspešne liečila ťažké ekzémy pomocou holistických metód.

Po tom, čo spustili zbierku GoFundMe, aby mohli Thea vziať do centra hydroterapie Avene na juhu Francúzska, rodina získala prvú nádej.

Po niekoľkých týždňoch si však uvedomili, že Theo sa bude musieť stále vracať na nákladné a intenzívne ošetrenia, aby sa jeho pokožka naďalej zlepšovala. Keďže Thea čaká v septembri prvý školský rok, rodina sa zúfalo snaží ukončiť jeho trápenie a zabezpečiť mu šťastný začiatok školského života.

Jon povedal: „Nebude to zázračný liek, ale myslím, že toto miesto je k nemu najbližšie. Zaznamenali sme určité zlepšenie, ale uvedomili sme si, že sa sem budeme musieť vracať, aby sme to udržali. Žijeme v blízkosti parku a keď bolo Theovi najhoršie, niektorí rodičia skutočne odťahovali svoje deti preč, takmer ako keby bol malomocný.

Obávame sa, kedy začne chodiť do školy a ako si ho môžu doberať.

„Chceme, aby chodil do školy a mal normálny život. To je všetko.“