5 typov „priateľov“, ktorých nikto nepotrebuje!

5 typov „priateľov“, ktorých nikto nepotrebuje!

15 februára, 2024 0 Od Redakcia

Každý človek má alebo mal vo svojom živote „priateľa“, ktorý namiesto toho, aby mu život obohatil, mu ho naopak vzal. Priateľ, ktorý vám nedáva pocit oslobodenia, radosti, pokroku a rozvoja, ale naopak. Ak budete čítať ďalej, aj vy môžete zistiť, ktoré typy „priateľov“ už nepotrebujete, a možno si dokonca zlepšiť život tým, že takéto vzťahy odstránite.

1# Nezodpovedný

Tento typ pravdepodobne poznáte. Je to ten, s ktorým sa snažíte zorganizovať spoločnú akciu a zdanlivo sa s ním dohodnete, potom sa z nejakého dôvodu neukáže alebo ju zruší a to krátko pred akciou. Existuje aj možnosť, že sa objaví, ale nezostane dlhšie ako pol hodiny, pretože má vždy niečo iné na práci, niekam ísť atď.

2# Chvastúň

Samozrejme, všetci chceme, aby naši priatelia boli úspešní, šťastní a nič im nechýbalo. Majú plné právo oslavovať, keď niečo dosiahnu a my sme často súčasťou týchto osláv. Ale ten chvastúň… ten to posúva na úplne novú úroveň. Nad každým úspechom sa rozplýva, dokonca vám ho vmietne do tváre a jednoznačne sa stavia nad vás. Je to odporné.

3# Pochybovač

Možno jeden z najhorších. Chcete novú prácu? Pochybovač si myslí, že je to zbytočné, že ste v poriadku tam, kde ste. Začali by ste podnikať? Pochybovač si myslí, že riziko je obrovské a nakoniec prehráte. Presťahovali by ste sa do iného mesta? Pochybovač hovorí, že sa sem aj tak vrátite, pretože toto je miesto pre vás. Máte psa? Pochybovač by si vybral nesprávne plemeno. Chápete o čo ide, však? Už len to, že som tu, je nepríjemné.

4# Negatívna osoba

Bez ohľadu na to, čo poviete, čo navrhnete, čo plánujete urobiť, negatívne naladený človek vždy povie nie a bude sa vyhovárať. Preto sa to nedá, preto sa to nedá, preto to nebude fungovať atď. Je to preňho takmer šport povedať nie a nájsť výhovorky. Samozrejme, že skutoční priatelia niekedy povedia nie, ale robia to pre vaše alebo svoje vlastné dobro. Negatívny človek jednoducho nechce nič skúšať, bojí sa neistého, neznámeho a chce vám svoj strach vnútiť.

5# Sťažovateľ

Jeho prítomnosť je veľmi vyčerpávajúca a po jednom stretnutí máte pocit, že už takmer nemáte silu žiť. Vezmime si príklad: presťahovali ste sa do iného mesta a nestretávate sa už asi šesť mesiacov. Nemôžete sa dočkať, kedy ju opäť uvidíte a dohovoríte si, ale len čo ju pozdravíte, neprejde ani päť minút a už počúvate, aký má ťažký život, ako to a ono nefunguje, ako sa to nikdy nezlepší a ako je všetko jednoduché pre niekoho iného.

Očakávali ste, že sa spolu budete dobre baviť, ale hneď na začiatku ste si uvedomili, že sa všetko pokazilo.

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!