Bola v 12. týždni tehotenstva, keď jej lekári povedali, že nenosí svoje dieťa.

Bola v 12. týždni tehotenstva, keď jej lekári povedali, že nenosí svoje dieťa.

14 februára, 2024 0 Od Redakcia

Správu o rakovine je veľmi ťažké prijať, ale vyrovnať sa s ňou, si od pacienta vyžaduje veľa odvahy a vytrvalosti, pretože fyzická a psychická záťaž pre chorého, ako aj pre okolie, je nepredstaviteľná. Mladá Britka to musela zažiť na vlastnej koži.

Od radostnej správy k traume

Grace Baker-Paddenová je 23-ročná mladá žena, ktorá žije so svojím 28-ročným partnerom Joeom Cowlingom. Keď sa dozvedeli, že sa čoskoro stanú rodičmi, takmer vyskočili z kože od radosti. Nebolo pochýb, že Grace čaká dieťa, pretože si urobila 4 tehotenské testy a všetky boli pozitívne.

Mala tiež typické príznaky nevoľnosti a vracania a zväčšovalo sa jej brucho, čo sa tiež pripisovalo rastúcemu plodu. Grace mala dojem, že je takmer v 12. týždni tehotenstva, keď si všimla slabé krvácanie, čo ju okamžite prinútilo navštíviť lekára. CT vyšetrenie krátko nato odhalilo príčinu krvácania – v Graceinej maternici nerástlo dieťa, ale nádor.

„Jediné, čo som chcela, bolo, aby mi okamžite odstránili tú hroznú hrču,“ povedala neskôr mladá žena. Grace bola diagnostikovaná mola pregnancy, zriedkavá porucha tvorby cýst. Výsledkom je vznik mola hydatidosa, čo je grapefruitová transformácia placentárnych folikulov, ktorá sa môže vyvinúť do nádoru.

Malígny útvar bol odstránený a po 6 mesiacoch chemoterapie lekári vyhlásili, že je v remisii, pretože dobre reagovala na liečbu.

Otehotnieť a potom prísť o plod je duševne ťažká skúsenosť. A už vôbec nie v súvislosti s diagnózou rakoviny. Ak ste zažili len jednu z nich, viete si predstaviť, že zažiť obe naraz môže byť neopísateľne bolestivé.

Prajeme tejto mladej dáme pokoj a radosť do konca života.

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!