8-ročný chlapec prepašoval svoj vlastnoručne napísaný komiks na policu knižnice, teraz je naň dlhoročný zoznam čakateľov….

8-ročný chlapec prepašoval svoj vlastnoručne napísaný komiks na policu knižnice, teraz je naň dlhoročný zoznam čakateľov….

16 januára, 2023 0 Od Redakcia

Nový autor sa teší veľkej pozornosti po tom, čo použil netradičný prístup, aby sa jeho debutové dielo dostalo do rúk verejnosti. Osemročný Dillon Helbig bol koncom minulého roka so svojou babičkou v pobočke Ada Community Library’s Lake Hazel Branch v meste Boise v štáte Idaho, keď sa rozhodol, že je ideálny čas na uvedenie svojho 81-stranového komiksu.

Nechal teda svoju knihu s názvom „Dobrodružstvá Dillona Helbiga Crismisa“ na policiach v nádeji, že si ju niekto pozrie. Na jeho prekvapenie má jeho kniha, ktorá bola oficiálne spracovaná a katalogizovaná, teraz zoznam čakateľov dlhý viac ako 50 ľudí.

„Svoju knihu som chcel dať do knižničného centra už od svojich piatich rokov, vždy som mal rád knihy a knižnice,“ povedal osemročný chlapec v rozhovore pre Good Morning America.

Keď sa Dillionova matka Susan Helbigová dozvedela, kde sa nachádza synova vlastnoručne vydaná kniha, kontaktovala knižnicu a požiadala ju, aby ju nevyhadzovali. Na jej prekvapenie jej povedali, že je to „príliš zjavne špeciálny predmet na to, aby sme uvažovali o tom, že sa ho zbavíme“.

„Bol to zákerný čin,“ povedal pre denník The Washington Post Alex Hartman, vedúci pobočky.

Hartman povedal, že si nemyslí, že išlo o „sebapropagáciu“. „On len úprimne chcel, aby si jeho príbeh mohli vychutnať aj ostatní ľudia.“ Knižnica podnikla potrebné kroky, aby si držitelia preukazov mohli Dillionov komiks vypožičať.

Tí, ktorí si chcú prečítať Dillionov príbeh, ktorý je doplnený farebnými ilustráciami, si však budú musieť chvíľu počkať. Podľa People je v súčasnosti na čakacej listine 55 držiteľov knižničných preukazov a každý z nich môže mať knihu k dispozícii maximálne štyri týždne.

Dillion už má v pláne ďalšiu komiksovú knihu „The Jacket Eating Closet“, ktorá je založená na skutočnom príbehu.

„Sme na neho veľmi hrdí. Vidíme, ako kreslí a píše knihy a ako sa tým zamestnáva celé hodiny a dni,“ povedala jeho matka. „Bolo celkom úžasné vidieť, že mal odvahu dať túto knihu na poličku. Chcel ju tam a dostal ju tam.“ Len tak ďalej Dillion a dotiahneš to ďaleko!

Podeľte sa o tento inšpiratívny príbeh so svojimi priateľmi a rodinou.