Človek, ktorý pre ňu znamenal všetko, ju zradil v najhoršej chvíli života…

Človek, ktorý pre ňu znamenal všetko, ju zradil v najhoršej chvíli života…

16 januára, 2023 0 Od Redakcia

Posledné dva roky boli pre mňa veľkou životnou skúškou. Prišla som o množstvo priateľov a ilúzií. Ale našla som samu seba. Najväčšia rana pre mňa bola, keď sa so mnou rozišiel môj priateľ krátko po tom, čo som sa začala liečiť z rakoviny. Teraz sa mi začal opäť ozývať a chce, aby sme sa k sebe opäť vrátili.

Domácnosť som financovala ja

Po dlhých rokoch, keď sa mi stále nedarilo nájsť slušnú prácu, som sa pred dvoma rokmi konečne usadila v solídnej firme a začala pracovať ako predavačka v drogérii. Napokon som mala dostatok financií nielen na základné potreby, ale mohla som vyrážať na výlety s mojím priateľom. Ten bol v tom čase v poslednom ročníku vysokej školy.

Celú domácnosť som ťahala finančne sama a bola som hrdá, že to zvládam. Bolo mi s ním naozaj krásne. Tešila som sa, že až doštuduje, budeme sa mať zase lepšie. Priateľ bol o 5 rokov mladší a tak som nehľadela na to, že momentálne nemá peniaze.

Priateľ myslel na založenie rodiny

Priateľ vedel, že by už bol vhodný čas na založenie rodiny. Nepotrebovala som, nech si ma berie, len sme sa bavili o tom, že až doštuduje a nájde si prácu, nebudeme už na nič čakať a chceme mať bábätko. Ja som si už prešla mnohými zamestnaniami a vedela som, že aj po materskej sa budem vedieť postarať.

Navyše keď už bude zarábať aj on, nebude v ničom problém. Začala som sa ohromne tešiť na tú dobu, kedy už bude mať po štátniciach. Spolu s novou prácou to bolo vyložene skvelé životné obdobie.

Potom prišla krutá diagnóza

Pri skúšaní novej podprsenky som si v obchode všimla, že je môj ľavý prsník iný, než býval. Nechcela som zbytočne panikáriť, ale radšej som sa objednala na vyšetrenie. Čakala som ale, že to bude iba planý poplach. Na oznámenie diagnózy som nebola absolútne pripravená. Mala som nádor na prsníku a čakalo ma ožarovanie. Už o tri týždne potom som mala s kamarátkou dámsky večer, keď mi oholila vlasy.

Zvládala som to vcelku dobre

Vážna choroba rozhodne nebolo niečo, s čím som vo svojom živote počítala. Snažila som sa pracovať a myslieť na budúcnosť so svojim priateľom, tešila som sa na spoločné bábätko. Logicky so mnou táto vážna chvíľa na nejakú dobu pozametla. Už za chvíľu som sa ale naučila nosiť šatky a jednoducho som sa rozhodla, že to bude len krátka zastávka na mojej ceste za šťastím. Samozrejme som prišla o množstvo priateľov, pretože som zrazu nemohla žiť ako predtým. Stále mi ale zostala dobrá kamarátka a môj priateľ.

Priateľ sa so mnou rozišiel – bolo to ako blesk z jasného neba

Priateľ sa ale ku mne začal chovať stále chladnejšie. Musím sa priznať, že som trpela silnými nevoľnosťami. Stále som sa ale snažila, aby som pôsobila čo najpozitívnejšie. On sa začal sťažovať, že mu môj stav vadí pri skúškovom období. Aby som pravdu povedala, nikdy sa ma nezastal ani nepodporil.

Ale ja som po ňom nič nechcela a tešila som sa, až bude mať školu za sebou. Potom ale prišiel deň, keď mi oznámil, že odchádza. Zostala som stáť ako obarená. Úplne som to nečakala. Bola to pre mňa obrovská zrada.

Dokázala som sa zo všetkého vymotať sama

Keď odišiel, týždeň som len plakala. Úplne som nechápala jeho prístup a zradu. Bolo ale na čase s tým niečo robiť, musela som sa totiž presťahovať do menšieho bytu kvôli nájmu. Už som nepotrebovala byt pre dvoch.Nakoniec som s pomocou kamarátky všetko presťahovala do spolubývania. Nová spolubývajúca ma dokonca podporila pri liečbe a bola veľmi chápavá. Za čas som chorobu porazila a mohla som ísť v živote ďalej.

Môj bývalý priateľ sa mi posledné dva týždne začal ozývať s tým, že sa mu po mne cnie. Ja ale veľmi dobre viem, že niekto, kto sa ku mne otočil chrbtom v mojich najhorších časoch, si nezaslúži druhú šancu. Verím, že ten pravý ešte len príde.