90 % ľudí toto nevie: Ak vám bankomat zhltne kartu, môžete urobiť toto a získať ju späť!

90 % ľudí toto nevie: Ak vám bankomat zhltne kartu, môžete urobiť toto a získať ju späť!

7 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Väčšina ľudí má viac ako jednu bankovú kartu. Keď si chcú vybrať peniaze z bankomatu, môže sa stať, že im kartu bankomat „zhltne“. Je to veľmi nepríjemné, pretože počas bankových procedúr môžete zostať bez peňazí a bez bankovej karty. Dnes vám chceme ukázať postup, ktorý používajú zamestnanci banky na obnovenie vašej bankovej karty.

Ak bankomat prehltne vašu kartu, stlačte a podržte tlačidlo Zrušiť na 3 až 5 minút. Na konci vás bankomat vyzve, aby ste operáciu zrušili. V tomto okamihu neodstraňujte prst z tlačidla Zrušiť, ale súčasne stlačte tlačidlo OK, aby ste mohli získať späť absorbovanú kartu.

Niekoľko dobrých rád, ak vám bankomat zhltol kartu

  • 1. Počkajte 10 minút, kým sa bankomat resetuje. Je možné, že sa operačný systém resetuje a kartu vysunie.
  • 2. Kontaktujte banku alebo prevádzkovateľa bankomatu. Zavolajte na zákaznícky servis a povedzte im, čo sa stalo, banka vyšle technika, ktorý vám kartu vráti.
  • 3. Identifikujte dôvod, prečo sa karta zasekla. Bankomat mohol kartu prevrátiť, pretože podvodníci s ním niečo urobili, aby získali prístup ku kartám. Môže sa tiež stať, že mechanizmus na vyberanie karty zlyhal, niekedy sa karta vysunie len čiastočne a viditeľné sú len okraje. Môže sa stať, že karta zostane v bankomate, ak sa PIN zadá niekoľkokrát nesprávne. V tomto prípade sa naozaj musíte obrátiť na zákaznícky servis banky.
  • 4 Zaznamenajte miesto a čas, kedy bola karta prehltnutá bankomatom. Najlepšie je zaznamenať čo najviac vecí o tom, čo sa stalo. Nezabudnite si bankomat odfotiť, sledovať ho a kontaktovať banku.