Adoptovala si chlapca, ktorého nikto iný nechcel. O 20 rokov neskôr sa ukázala šokujúca vec.

Adoptovala si chlapca, ktorého nikto iný nechcel. O 20 rokov neskôr sa ukázala šokujúca vec.

9 júla, 2024 0 Od Redakcia

Dôvodov na adopciu môže byť viacero, no vo väčšine prípadov sa rozhoduje preto, že žena ani po mnohých pokusoch nemôže otehotnieť, či už prirodzenou alebo umelou cestou.

Niektorí sa pre to rozhodnú z etických dôvodov, pretože chcú pomôcť znevýhodnenému dieťaťu. Nech je to akokoľvek, základ je vždy rovnaký, túžba dať dieťaťu bezpodmienečnú lásku v úkryte rodiny.

Ťažkosti s adopciou

Ingeborg McIntoshová musela prekonať aj mnohé prekážky, aby si adoptovala syna Jordana, no bola vytrvalá.

Jordan bol len novorodenec, keď ho Inge prvýkrát uvidela. Nasledujúce 4 roky sa neúnavne snažil& presvedčiť biologickú matku dieťaťa, aby ho nechala adoptovať. Žena jeho žiadosť odmietla, pretože chcela, aby bolo dieťa v černošskej rodine.

Chlapca nikto nechcel

Osud však rozhodol inak a priklonil sa na stranu Inge. Nikto z černošskej komunity sa o malého chlapca nezaujímal, a tak si ho Inge po 4 skúšaných rokoch mohla adoptovať. Jej šťastie bolo neopísateľné, keď si konečne mohla vziať svoje dieťa domov.

Odvtedy Jordana vychovávala Inge so všetkou láskou. Hoci biologická matka bola dlho proti, bola nútená súhlasiť s tým, aby chlapca vychovávala rodina Inge.

„Dôležité je, že sa stal súčasťou rodiny, bez ohľadu na to, ako sa to stalo.“ povedala Inge.

Vzťah medzi matkou a dieťaťom však po 20 rokoch nabral dramatický spád.

Inge dostal z nemocnice srdcervúce správy, že trpí ťažkým ochorením obličiek a potrebuje transplantáciu. Keď sa Jordan dozvedel o stave svojej matky, nemohol nečinne sedieť a pozerať sa, ako trpí.

Rozhodol sa konať bez toho, aby ju informoval. Otestoval sa, aby zistil, či môže byť vhodným darcom. Ako zázrakom bol výsledok pozitívny!

„Myslím, že je to moja povinnosť.“ Povedal Jordan. „Dúfam, že s pribúdajúcim vekom pre ňu v budúcnosti urobím viac, ale zatiaľ je to to najmenej.“

Inge chlapcovu ponuku odmietla, no on trval na svojom a bol úplne rozhodnutý. Keď Jordan rozpráva o svojej matke, jeho slová sú plné lásky a oddanosti a len ťažko dokáže zadržať slzy.

„Jediné, čo chcem, je oplatiť sa jej za všetko, čo pre mňa odmalička urobila, a dokázať jej, ako veľmi ju  milujem.“