Koho vyrušuje synov tablet, nech sa pozerá do svojho taniera…

Koho vyrušuje synov tablet, nech sa pozerá do svojho taniera…

9 júla, 2024 0 Od Redakcia

Keď som bol mladšia a bezdetná, bola som veľmi prísna na hranice a pravidlá, ktoré by ste mali dieťaťu stanoviť. Obrazovky som považovala za zakázané a zdalo sa mi nemysliteľné nechať bábätko sledovať detské programy na tablete.

Veci sa však zmenili…

Dnes, keď sme s 1-ročným synom navštívili mexickú reštauráciu, vydržali sme asi pol hodinu, kým začal kňučať a žiadať, aby sme odišli. Tablet bol jediný spôsob, ako sa nám podarilo dojesť ako ľudia pri jednom stole z mála prípadov, keď sme s manželom jedli vonku.

Videl som však pohľady zo susedných stolov, ako sa na nás kriticky pozerajú. Bolo to, ako keby vám povedali „nezaslúžite si byť rodičmi“, keď na nás zízali.

Nejde o to, že by som venovala pozornosť komentárom iných ľudí, ale tieto pohľady nemôžu nikoho neovplyvniť… Ako 10 párov očí dokonalých rodičov, ktorí sa na vás pozerajú, ktorí sa nikdy neunavia, nikdy nerobia chyby a nikdy neopúšťajú svoje deti.

Takže vám všetkým, ktorí ste ma dnes mlčky, ale tvrdo odsúdili, musím povedať iba toto: ak vám prekáža tablet môjho syna v reštaurácii, pozerajte sa do svojho taniera!