Adoptovala si dvojročné dievčatko a priviedla ho domov, aby sa zoznámilo so svojimi súrodencami. O 11 minút neskôr si uvedomila niečo šokujúce!

Adoptovala si dvojročné dievčatko a priviedla ho domov, aby sa zoznámilo so svojimi súrodencami. O 11 minút neskôr si uvedomila niečo šokujúce!

27 novembra, 2023 0 Od Redakcia

Rozhodnutie stať sa pestúnom je životným rozhodnutím. Súhlasiť s tým, že si domov na neurčitý čas priveziete dieťa so zlou minulosťou, je veľmi ťažké rozhodnutie a väčšina ľudí ho neurobí. Je desivé milovať dieťa, keď viete, že sa s ním raz rozlúčite.

Jedna pestúnka sa podelila o dve slová, ktoré jej adoptované dieťa povedalo hneď, ako ho privítala vo svojom dome. Slová, ktoré ju rozrušili a vohnali jej slzy do očí.

Jamie je bohabojná matka, manželka a pestúnka. Nedávno vyrozprávala svoj príbeh, ktorý začínal takto:

„Chodí s istotou a úsmevom. Vie, čo je bolesť… má dva roky a za päť mesiacov vystriedala štyri rôzne domovy.“ Po predstavení svojho adoptovaného dieťaťa hovorila o svojich ďalších deťoch.

„Moje ostatné deti jej ponúkli pohostinnosť a urobili jej prehliadku. (Chceš vidieť svoju posteľ? Ponúkneme ti občerstvenie?). Vyvolali vo mne pocity z detstva.“

Aké krásne bolo privítanie. O 11 minút neskôr bolo srdce matky zlomené.

Krátko po vstupe do nového domova, domu plného ľudí, ktorých nikdy predtým nevidela, sa toto dvojročné dievčatko pozrelo na Jamie a povedalo: „Pozri, mami!“

Jamie vysvetlila: „Pre toto dievčatko slovo mama znamenalo dospelú ženu v dome. Keďže za päť mesiacov stretla päť „mám“, ešte nemala šancu pochopiť, čo pod pojmom mama rozumieme.“ Jamie sa chcela podeliť so svetom o to, čo znamená slovo mama.

„Mama znamená zaspávať v jej náručí a učiť ťa abecedu. Mama znamená pomáhať ti s úlohami do školy, prezrádzať ti tajomstvá o kamarátoch a sedieť pred šatňou.

Mama znamená večnú lásku.“ Náhradné matky síce nemajú možnosť poskytovať túto lásku po celý život, ale robia to tak, ako môžu a ako je v živote dieťaťa potrebné.

Dúfajme, že tento príbeh inšpiruje ostatných, aby zvážili otvorenie svojich domovov a sŕdc deťom v núdzi!