„Dúfam, že som ťa dostatočne milovala…“: Slová tejto mamy sa vás hlboko dotknú…

„Dúfam, že som ťa dostatočne milovala…“: Slová tejto mamy sa vás hlboko dotknú…

28 novembra, 2023 0 Od Redakcia

Koľkokrát ste sa pýtali či vaše dieťa naozaj vie, ako veľmi ho máte radi? Či pochopí, že tu naozaj budete, po jeho boku, keď vás bude potrebovať? Koľkokrát ste sa pýtali či ste sa k nemu ako rodič správali správne?

Rozprávali ste sa s ním poriadne? Či ste sa dostatočne zaujímali a hlavne, či ste boli dobrými poslucháčmi, keď s vami hovorilo.

Mama si po dlhom dni napíše, čo by chcela povedať svojmu dieťaťu, aby mu pripomenula to, na čo by nikdy nemalo zabudnúť: že tu bude vždy pre neho, pretože jej dieťa je to najdôležitejšie.

Prečítajte si jej text

„Keď ležíš vo svojej posteli, bremeno dňa mi padá z pliec. Na bitky, ktoré som dnes vybojovala, sa ľahko zabúda a ja sa pri pohľade na teba ponorím do myšlienok. Snažím sa zapamätať si tvoju tvár a „záhyby“ tvojich malých rúk. Chcem sa vrátiť v čase a povedať ti, aký si bol dobrý.

Som na teba hrdá. Dúfam, že som ťa dnes dostatočne milovala. Keď som ťa brala do školy. Keď som videla, že si sa na chvíľu otočil a pozrel na mňa. Spomínam si na dnešok a rozmýšľam.

Milovala som ťa dnes dostatočne?

Pri rannom behu? Keď sme si umývali zuby a ruky? Keď sme raňajkovali? Keď sme si odkladali tašku? Keď som ťa pobozkala na rozlúčku? Milovala som ťa dnes dostatočne?

V popoludňajšom chaose. V čase kúpania alebo večere. Keď sme čítali knihy a hrali sa. Všimla som si ťa dostatočne? Objala som ťa dostatočne? Pobozkala som ťa dostatočne? Počúvala som tvoje príbehy pozorne? Povedala som ti už, aký si inteligentný? Učila som ťa správne?

Miloval som ťa dnes dostatočne?

Pretože chcem, aby si vedel – nie, potrebujem, aby si vedel, že ťa každý deň milujem. A ja ti to budem ukazovať každý deň svojho života. Aby som ti pripomenula, aký si dôležitý. Akú máš hodnotu. Aký si silný. Keď sa ťa opýtam: „Vieš, ako veľmi ťa má mama rada?“ a ty povieš: „Nekonečne,“ dúfam, že tomu naozaj veríš. Cítiš to.

Že to preniká do tvojej duše. Aby ťa to rozžiarilo v najťažších dňoch. Zapamätaj si to, nech si kdekoľvek. Pretože tu budem VŽDY. Aby som ťa povzbudila, aby som ti pomohla. V najľahších i najťažších dňoch.

V slzách a v smiechu. V novom a neznámom. Aj v dňoch, keď si myslím, že ma privedieš do šialenstva, aj v dňoch, keď všetko popieraš, sa ťa snažím naučiť jednu vec:

Som tu. Vedľa teba, za vami. Milujem ťa vo všetkom!

Dúfam, že som ťa dnes dostatočne milovala, dieťa moje. Pretože ty si a vždy budeš to najlepšie, čo mám!“

Zdieľajte tieto krásne slová aj s ostatnými na Facebooku.