Ak sa vám sníva o mŕtvom človeku, neberte to na ľahkú váhu! Toto sa vám snaží povedať…

Ak sa vám sníva o mŕtvom človeku, neberte to na ľahkú váhu! Toto sa vám snaží povedať…

6 marca, 2023 0 Od Redakcia

Hľadáte vo svojich snoch náznaky budúcnosti? Alebo si myslíte, že sny sú tu na to, aby sa zaoberali minulosťou? Sny o zosnulých sa vyskytujú pomerne často a zvyčajne vyvolávajú silné emócie. Čo znamená stretávať v snoch mŕtvych ľudí?

Sny o mŕtvych ľuďoch

Niekedy sa nám sníva o niekom, kto nám chýba a navždy odišiel. Mama, otec, stará mama, sestra, priateľ – nech už to bol ktokoľvek, zohrával v našom živote dôležitú úlohu a bol nám blízky. Po smrti tohto človeka je spánok jedinou možnou formou „opätovného stretnutia“ – niekedy môžeme svojho milovaného človeka opäť vidieť, porozprávať sa s ním, dotknúť sa ho.

Cítiť, akoby sme boli opäť vedľa nich. Takýto sen môže byť taký príjemný, že sa nechceme zobudiť. Stáva sa však aj to, že sa zmení na nočnú moru a zosnulý sa objaví za veľmi nepríjemných okolností. Viackrát sa tiež stane, že v sne hráme úlohu mŕtveho. Ako interpretovať takéto sny?

Rôzne interpretácie

Vďaka snom môžeme vidieť, s čím sa naše vedomie v skutočnosti stretáva. Niekedy sú to problémy a myšlienky, na ktoré sa denne nesústredíme, aspoň navonok. Snívať o zosnulých je bežný jav. Ide však o pomerne všeobecný problém. Stojí za to pozrieť sa bližšie na to, čo sa v sne stalo.

Naše staré mamy vždy vedeli, že sen so zosnulým je symbolom varovania pred nebezpečenstvom. Je to správa z iného sveta o blížiacich sa zmenách vo vašom živote. Týmto spôsobom sa zosnulý snaží odovzdať informácie svetu živých – varovať alebo povzbudiť.

Je ťažké sa vo sne ovládať, ale mali by ste sa snažiť pozorne počúvať a zapamätať si všetko, čo vám bolo povedané. Veľmi často sa stáva, že to, čo počujeme vo sne, sa v skutočnosti splní. Nesnažte sa nasledovať zosnulého, je to predzvesť choroby, zlyhania alebo blížiacej sa smrti.

V jednej z encyklopédií o slovanskej kultúre sa nachádza toto odporúčanie: „Ak sa vám vo sne zjavil zosnulý, pozrite sa mu na nohy. Ak tam nie sú alebo ak namiesto nich vidíte kopytá, vedzte, že zlo je na vzostupe. Vyžeňte ich, prežehnajte sa a pomodlite sa modlitbu, ktorú poznáš.“

#Sen o zosnulom rodičovi: Ak sa vám sníva o zosnulom rodičovi, pravdepodobne potrebujete pomoc a podporu v ťažkej situácii. Neviete však, kam sa so svojím problémom obrátiť. Sen o zosnulej matke možno interpretovať ako túžbu a potrebu citovej podpory. Otec je zasa symbolom podpory v ťažkých situáciách. Samozrejme, sny o zosnulom rodičovi môžu vyplývať aj jednoducho z túžby.

#Sny o mŕtvom dieťati: Mŕtve dieťa, ktoré sa objavuje vo sne, je vyjadrením túžby po kúsku detskej duše. Keď sa vám sníva o mŕtvom dieťati, je to pravdepodobne prejav túžby po čase bezstarostnosti, hravosti a radosti. Možno ste zaťažení príliš veľkou zodpovednosťou.

#Sen, v ktorom je snívajúci mŕtvy : Takýto sen je rozhodne depresívny a môže účinne vystrašiť. V skutočnosti sa však netreba znepokojovať. V snoch sa často vyskytuje opačný princíp. Smrť znamená nový život, začiatok zmeny. Takýto sen oznamuje koniec problémov a predpovedá znovuzrodenie.

Podeľte sa o tento článok aj so svojimi priateľmi na Facebooku.