Mačka pohrýzla svojho majiteľa. To, čo sa stalo potom, je varovaním pre všetkých!

Mačka pohrýzla svojho majiteľa. To, čo sa stalo potom, je varovaním pre všetkých!

11 marca, 2023 0 Od Redakcia

Krásna krátkosrstá mačka uhryzla svojho majiteľa doma na posteli. 33-ročný Dán Henrik Kriegbaum Plettner zomrel. Muža pohrýzla mačka, o ktorú sa staral. Ukázalo sa, že zviera bolo nositeľom nebezpečnej baktérie. Plettner podstúpil 15 operácií, ale lekárom sa ho nepodarilo zachrániť. Plettner a jeho partnerka si v roku 2018 adoptovali mačku s malými mačiatkami. Keď sa muž jedného dňa pokúsil mačku premiestniť, uhryzla ho do prsta.

Plettner si nevšímal malú ranu, ktorá rýchlo prestala krvácať. Po niekoľkých hodinách mu však ruka začala rýchlo opúchať. „Jeho ruka sa v priebehu niekoľkých hodín zdvojnásobila,“ povedala Henrikova matka. Keď išiel Plettner k lekárovi, neprezradil mu svoje príznaky a povedal mu, aby počkal do nasledujúceho dňa. Nanešťastie, mužov stav sa z hodiny na hodinu zhoršoval. Keď sa konečne dostal do nemocnice, lekári zistili, že sa nakazil mäsožravou baktériou, ktorú prenášajú mačky.

Lekári mu amputovali prst, do ktorého ho mačka uhryzla. Nanešťastie sa infekcia rýchlo rozšírila do celého tela. Napriek intenzívnej starostlivosti a 15 operáciám sa lekárom nepodarilo 33-ročného muža zachrániť. Jeho rodina a priatelia sú z tejto tragickej správy zdrvení. „Jeho stav bol veľmi nestabilný. Mal oslabený imunitný systém, zápal pľúc, vnútorné ochorenie a cukrovku,“ povedala jeho matka. Lekári uvádzajú, že komplikácie po uhryznutí mačkou sú veľmi zriedkavé, ale netreba ich podceňovať.

Odhaduje sa, že až tretina ľudí uhryznutých mačkou si vyžaduje hospitalizáciu. Mačacie sliny obsahujú množstvo rôznych baktérií, ktoré môžu byť pre človeka nebezpečné. Najnebezpečnejšou z nich je Pasteurella multocida. „Tieto typy infekcií spôsobujú veľmi rýchlu deštrukciu tkaniva a infekcia sa môže rýchlo šíriť. To znamená, že ide o vážne nebezpečné prípady,“ vysvetlil veterinárny lekár.

Tento príbeh ukazuje, aké dôležité je venovať pozornosť príznakom ochorenia a v prípade uhryznutia zvieraťom rýchlo konať. Hoci mnohí ľudia milujú mačky a psy ako domáce zvieratá, je dôležité si uvedomiť, že môžu byť aj nositeľmi nebezpečných chorôb.

Podeľte sa o tento článok aj so svojimi priateľmi na Facebooku.