Bill Gates nám prezradil, čo nás čaká v roku 2022. Je tu jeden problém, ktorý ho trápi.

Bill Gates nám prezradil, čo nás čaká v roku 2022. Je tu jeden problém, ktorý ho trápi.

28 decembra, 2021 0 Od Redakcia

Bill Gates očakáva, že rok 2022 bude pokojným rokom. Miliardára a spoluzakladateľa Microsoftu znepokojuje len jedna vec. Máme dôvod na obavy?

Podnikateľ z času na čas zdieľa svoje myšlienky na svojom blogu. Posledná mala názov „Dôvody na optimizmus po ťažkom roku“. Podľa Gatesa sa pandémia koronavírusu začne strácať budúci rok.

Nasledujúce mesiace sa nám však môžu vypomstiť. Miliardár sa obáva nedôvery ľudí k ich vládam a rozhodnutiam, ktoré robia.

„Toto je jeden z problémov, ktorý ma najviac znepokojuje v kontexte roku 2022,“ podelil sa o svoje myšlienky vo svojom príspevku.

Čo nás čaká v roku 2022?

Gates verí, že kľúčovým problémom v budúcom roku budú dôsledky nedôvery verejnosti voči úradom.

„Ak vám vaši ľudia neveria, nepodporia vaše nové a dôležité iniciatívy. A keď dôjde k veľkej kríze, je menej pravdepodobné, že budú dodržiavať pokyny potrebné na prečkanie búrky, “ poznamenáva.

Gatesove myšlienky komentovala CNN:

„Gatesov vstup nie je náhodný.“ Od vypuknutia pandémie koronavírusu sa na webe, ktorý je propagovaný, nachádza množstvo neoverených informácií o COVID-19 antivakcinačnými hnutiami. To sťažuje boj proti tejto chorobe v niektorých krajinách, čo následne vedie k neskoršiemu ukončeniu pandémie.

CNN sa však rozhodla zamerať na výskumy uskutočnené pred vypuknutím pandémie v roku 2019 – vďaka nim vieme, že už vtedy boli občania voči úradom a ostatným občanom čoraz menej dôverčiví.

Gates je presvedčený, že „prehlbovanie priepasti“ a „dezinformačná kríza“, ktorú spôsobujú 24-hodinové spravodajské kanály, sociálne médiá a bulvár, kde sú informácie často subjektívne, robia veľa.

„Zvyčajne v tomto bode predstavím svoj nápad na vyriešenie problému. Pravdou však je, že v tomto prípade nemám odpoveď. Plánujem ich hľadať a čítať o nápadoch iných, najmä mladých ľudí. Dúfam, že generácie, ktoré vyrástli na internete, budú mať nové nápady na riešenie problému, pretože je hlboko zakorenený v internete,“ zhrnul podnikateľ.

Zdieľajte tieto dôležité informácie s ostatnými!