Bola opustená vlastnou matkou zo šokujúceho dôvodu. Dnes sa jej však darí výborne!

Bola opustená vlastnou matkou zo šokujúceho dôvodu. Dnes sa jej však darí výborne!

18 septembra, 2023 0 Od Redakcia

Keď sa Elmira Knutsenová z Moskvy prechádza po dvore so svojou najmladšou dcérou Vasilinou, okoloidúci si niekedy všimnú, že pôvabné usmievavé dievčatko vôbec nehýbe rukami. A v lete susedia videli Vasilinu sedieť bosú v pieskovisku a šikovne triediť piesok prstami na nohách. Aj keď sa ľudia dozvedeli, čo sa deje, spočiatku tomu jednoducho neverili – jej matka vyzerala veľmi šťastne a spokojne so svojím životom.

Koniec koncov, malá Vasilina sa narodila bez rúk. Keď jej biologická matka videla, že jej dcéra nemá ľavú ruku a namiesto pravej má malý kyptík s dvoma prstami, urobila rozhodnutie, ktoré sa mnohým zdá prirodzené, dokonca správne. Opustila svoju dcéru. Fotografie očarujúceho dievčaťa sa čoskoro začali objavovať na fórach adoptívnych rodičov.

Povedali, že jej rodičia neboli ani alkoholici, ani vyvrheli, len obyčajní ľudia, ktorí sa jednoducho báli… Dievča však stále nemalo veľkú šancu nájsť si novú rodinu. Každý pochopil, že nikto by si nechcel vziať dieťa bez rúk. Ale zázraky sa dejú. A skutočnosť, že Chris a Elmira Knutsenovci sa o Vasiline dozvedeli, je toho najlepším dôkazom.

Elmira pochádza z Baškirska, Chris je občanom USA. Majú už jedného adoptívneho syna a dvoch vlastných. Manželia sa rozhodli, že chcú dcéru. Súd sa dlho rozhodoval či umožní Knutsenovcom vychovávať Vasilinu, alebo ju odsúdi na život v detskom domove… a to všetko kvôli Chrisovmu americkému občianstvu. Ale našťastie rozhodlo to, že rodina stále žije v Moskve.

Teraz má Vasilina mamu, otca a troch starších bratov, ktorí ju zbožňujú. Dievča sa pomaly postaví na nohy, hoci má problém udržať rovnováhu. Žiaľ, za múrmi domu plného smiechu a radosti stále vládne temnota. Najstaršie adoptované dieťa v rodine Knutsenovcov sa tiež narodilo s patológiou a Elmira priznáva, že ľudia na jej deti často reagujú neadekvátne. Áno, často…“

Každé dva roky rodina cestuje do USA za Chrisovými rodičmi. Možno sa tam jedného dňa bude chcieť Vasilina presťahovať navždy. Zatiaľ však tento malý anjelik s rozžiarenými očami žije v Rusku a dáva ostatným šancu spoznať, čo je skutočná krása.

Podeľte sa o tento krásny príbeh aj s ostatnými. 🙂