Pravdivý príbeh: „Odkedy som porodila, všetky domáce práce prevzal môj manžel.“

Pravdivý príbeh: „Odkedy som porodila, všetky domáce práce prevzal môj manžel.“

18 septembra, 2023 0 Od Redakcia

„Od narodenia nášho syna prevzal všetky domáce práce môj manžel. Nikdy som ho nepožiadala o pomoc. Bolo to čisto jeho rozhodnutie,“ priznáva jedna z mamičiek v tomto článku a pripomína nám, aké dôležité je zdieľať bremeno každodenného života s našou druhou polovičkou.

Skutočný príbeh pracujúcej matky

„Príliš často počúvame o otcoch, ktorí nepomáhajú svojim manželkám. Našťastie, v našom prípade to bolo inak. Môj manžel prevzal všetky domáce práce, odkedy sa nám narodil syn. Nikdy som ho nepožiadala o pomoc. Bolo to čisto jeho rozhodnutie.

V očiach spoločnosti som pracujúca mama, ktorá pracuje z domu a má dostatok času na starostlivosť o domácnosť a deti. Vždy, keď sa môj manžel vráti z práce, musím mať dom čistý, dieťa šťastné a prestretý stôl. Pre spoločnosť som žena, ktorá by mala všetko zvládnuť. Ale ja nemôžem.

Aj keď pracujem z domu a mám viac času, nemám čas robiť všetko. Musím sa starať o nášho syna, o naše financie, o všetky domáce práce, ktoré treba urobiť a samozrejme o seba.

Pokračovanie

Pamätám si, ako sa raz večer môj manžel vrátil z práce a spýtal sa ma, aký som mala deň a podľa výrazu mojej tváre zistil, že som na pokraji svojich síl. V dome bol neporiadok, náš syn neprestajne plakal a nechcel ísť spať ani za nič! Ešte som musela navariť a nakúpiť… Bola som pripravená zlyhať.

My ženy si nahovárame, že všetko zvládneme, nie preto, že by sme to naozaj zvládli, ale preto, že nás spoločnosť núti myslieť si, že musíme. Môj manžel mi potom tým najmilším spôsobom pripomenul, že nemusím všetko robiť sama.

Koniec

„Nevzal som si ťa preto, aby si to všetko robila sama. Podeľme sa a pomôžme si navzájom.“ A to je to, čo robíme. Pracujeme spoločne! Keď jeden z nás padne, druhý ho podrží! To naozaj pomohlo nášmu manželstvu a ešte viac posilnilo náš vzťah. Samozrejme, sú dni, keď jeden z nás robí viac ako druhý, ale je medzi nami rovnováha.

Pre môjho manžela sú domáce práce oveľa jednoduchšie ako všetko ostatné. Chápem, že nie každý má to šťastie, že má partnera, ktorý mu štedro ponúka svoju pomoc. Nehovorím to preto, aby som priliala olej do ohňa, ale aby som zdôraznila, aké dôležité je zdieľať bremeno každodenného života so svojím partnerom.“

Podeľte sa o tento príbeh so svojimi partnermi aj vy.