Bola v 36. týždni tehotenstva, keď ju opustil manžel. Keď sa otvorili dvierka rúry, uvidela niečo, čo ju dohnalo k slzám…

Bola v 36. týždni tehotenstva, keď ju opustil manžel. Keď sa otvorili dvierka rúry, uvidela niečo, čo ju dohnalo k slzám…

2 augusta, 2022 0 Od Redakcia

Niekedy máme pocit, že nám v živote všetko klape a v tej najneočakávanejšej chvíli padneme na dno. Rovnako to bolo aj v prípade Amandy, ktorá mala pocit, že ju čaká najlepší rok v živote, ale ukázalo sa, že bol možno najťažší. Po troch rokoch snaženia konečne otehotnela. Krátko nato sa s manželom presťahovali do nového domu, na ktorý šetrili predchádzajúce dva roky. Amanda si myslela, že je všetko v poriadku…

Keď sa stala katastrofa…

Jej manžel náhle zmizol z jej života a Amanda, ktorá bola v tom čase v ôsmom mesiaci tehotenstva, musela znášať náklady na nový domov. S dieťaťom na ceste a v podstate bez príjmu si Amanda nevedela predstaviť, čo bude nasledovať. Srdce sa jej rozbúšilo a obávala sa o svoju budúcnosť bez peňazí. V zúfalstve sa obrátila o pomoc na svojich priateľov.

Jednu z nich, Annu, napadlo, že napíše do miestnej rozhlasovej stanice či by sa nemohla dostať do jednej z rubrík. Hneď ako sa v rádiu dozvedeli o Amandinej súčasnej situácii, rozhodli sa zasiahnuť. Chceli udržať jej vieru pri živote tým, že jej dokážu, že všetko bude v poriadku, napriek tomu, čo sa stalo.

Na to potrebovali pomoc miestnych podnikov.

Rozhlasová stanica pozvala Amandu a jej priateľku Annu do relácie. Amanda netušila, čo sa stane. V relácii vyrozprávala svoj príbeh a povedala, že najhoršie na tom všetkom bola neistota, ktorej teraz ona a jej nenarodené dieťa čelia. „Nie je to tak, ako sme to plánovali, aspoň nie tak, ako som to plánovala ja.“

Po príbehu moderátorka požiadala Amandu, aby sa otočila k obrazovke za ňou. Záber ukazoval Amandin vlastný dom, ale nie taký, aký ho naposledy opustila. V dome bolo umiestnených niekoľko predmetov, ktoré darovali štedrí ľudia.
Pri vchodových dverách stál vysávač, symbolický darček od upratovacej firmy, ktorý mal symbolizovať, že najbližších šesť mesiacov budú Amandin dom upratovať zadarmo.

V chladničke sa nachádzalo niekoľko porcií jedla od spoločnosti, ktorá sa zaviazala poskytovať Amande jedlo zadarmo počas nasledujúcich troch mesiacov. Na kuchynskej linke je zoradená kopa detských vecí, ktoré daroval obchod s detskými potrebami, spolu s kupónom na detské fotografie v hodnote 1000 dolárov.

Nasledovala rúra, ktorej dvierka sa pootvorili a odhalili hromadu bankoviek. Ako dar jej bolo ponúknutých aj 10 000 dolárov. To znamená, že sa už nemusí starať o hypotéku, pretože v budúcnosti nebude musieť opustiť dom.

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!