Tento mladý muž si tento dom s rozlohou 13 metrov štvorcových postavil sám, aby sa vyhol študentským pôžičkám. Fotografie interiéru domu všetkých ohromili!

Tento mladý muž si tento dom s rozlohou 13 metrov štvorcových postavil sám, aby sa vyhol študentským pôžičkám. Fotografie interiéru domu všetkých ohromili!

2 januára, 2023 0 Od Redakcia

Na roky strávené v škole má každý z nás asi tie najkrajšie spomienky. Nielenže sa naučíte nové veci, ale aj duševne porastiete. Nadviažete nové priateľstvá, ktoré často pretrvajú celý život. Niektoré aspekty študentského života sú však trochu problematickejšie, napríklad ubytovanie. Každý rok je ťažšie a ťažšie nájsť ubytovanie v obľúbených študentských mestách. Okrem toho, ak sa vám podarí nájsť dom, často musíte zaplatiť nemalé peniaze.

Je všeobecne známe, že väčšina študentov nemá veľa peňazí a to málo, čo majú, míňajú na knihy, jedlo a samozrejme, zábavu. Jeden zo študentov, ktorý vie, aké ťažké je nájsť si dom, je Joel Weber. Študent Texaskej univerzity sa rozhodol pozrieť na svoj problém z iného uhla a jeho riešenie je fascinujúce, píše The Telegraph.

Namiesto toho, aby Joel Weber utrácal v priemere 800 dolárov mesačne za študentské bývanie, strávil rok stavbou vlastného dreveného mobilného domu za menej ako 20 000 dolárov. Z knižnice si požičal knihy o architektúre a použil na to všetky svoje úspory, dokonca aj pohotovostný fond. „Vedel som, že podstupujem veľké riziko,“ povedal Joel pre The Telegraph. O rok neskôr však bol jeho malý, ale krásny nový dom dokončený.

Konečne sa mohol nasťahovať do svojho domu, ktorý bol jeho investíciou, bez toho, aby musel platiť vysoké nájomné. Zvonku možno nevyzerá veľký, ale keď nazriete dovnútra, uvidíte, aký je priestranný. Je to naozaj obývateľné, vyzerá to tak útulne. Drevený domček s rozlohou len 13 metrov štvorcových je mimoriadne dobre navrhnutý. Pozrite sa, ako sa dá schodisko využiť na uskladnenie.

  • Útulný kútik s pohovkou
  • Krásne umývadlo
  • Veľmi funkčná kuchyňa
  • Spálňa nad obývacou izbou
  • A bonusom je ľahká premiestniteľnosť

Joel už dostal veľa ponúk od ľudí, ktorí chcú kúpiť dom. Momentálne ho však nechce predať. Joelov nápad a výsledok je tak pôsobivý. A hoci svoje úspory minul, z dlhodobého hľadiska ušetril veľa peňazí.

POZRITE SA NA TO:

Čo na to hovoríte? Páči sa Vám?