Brutálna spoveď lekára: Úprimný list o tom, prečo by uprednostnil prirodzenú smrť pred resuscitáciou…

Brutálna spoveď lekára: Úprimný list o tom, prečo by uprednostnil prirodzenú smrť pred resuscitáciou…

7 októbra, 2022 0 Od Redakcia

Svedectvo Kena Murraya skutočne prebúdza ľudí a núti nás vidieť svet trochu inak.

„Nedávno som u svojho priateľa lekára našiel v žalúdku hrčku, ktorá sa čoskoro ukázala ako rakovina pankreasu. Môj kolega presne vedel, čo bude nasledovať… chemoterapia, o ktorej ani my lekári nevieme, ako funguje, len dúfame, že sa pacient vylieči na základe viery v chemoterapiu.

A prečo mám nad srdcom vytetované tieto riadky? „Neintubujte – neresuscitujte.“ Pretože presne viem, čo bude nasledovať. Ak má niekto problém so srdcom, pravdepodobne bude musieť podstúpiť operáciu srdca, ktorá buď bude fungovať, alebo nie.

Ak aj áno, určite to zmení váš doterajší život. Už nebudete tým istým človekom ako predtým. Nehovoriac o tom, že sekundy alebo dokonca minúty strávené v stave nedostatku kyslíka môžu spôsobiť neurologické zmeny v mozgu, o ktorých môžu hovoriť len ľudia, ktorí boli oživení.

Čoho sa ľudia boja? Jednou z nich je, že bude v nemocnici trpieť bolesťami, druhou, že zomrie sám. Viete, na čo by som chcel zomrieť? Posledné dni, možno týždne, chcem stráviť so svojou rodinou.

V žiadnom prípade v nemocnici, s hadičkami v mojom tele a liekmi v mojom tele, o ktorých nevieme s istotou, ako fungujú…“

Nespočetné množstvo lekárov vyznáva rovnaký princíp… stane sa vám to až potom! Každý má samozrejme svoj názor…

Zdieľajte aj s ostatnými a vyjadrite ten svoj…