Matka bola zdesená, keď sa pes vrhol na 17-mesačné dieťa, potom zistila dôvod…

Matka bola zdesená, keď sa pes vrhol na 17-mesačné dieťa, potom zistila dôvod…

6 októbra, 2022 0 Od Redakcia

Je veľmi ľahké zabudnúť, že aj psy sú zvieratá so sklonom k inštinktívnemu a nepredvídateľnému správaniu. Preto je pre majiteľa srdcervúce, keď má pocit, že pes nie je vhodný pre jeho rodinu. Podobne to bolo aj v prípade Catherine Svilicic, ktorá si adoptovala dobermana.

Veľmi dobre vedela, že musí byť opatrná, keď si do rodiny s deťmi privedie nové zviera, ale pes sa k jej 17-mesačnej dcére správal fantasticky, a tak ich nechala hrať sa spolu na záhrade.

Dobrman sa volá Kahn. Jeho predchádzajúci majitelia ho týrali a vyhladovali do takej miery, že uvažovali o jeho utratení. Katarínini majitelia však boli odhodlaní vziať ho k sebe. Štyri dni po tom, čo sa stala plnohodnotným členom rodiny, sa stala šokujúca udalosť.

Tragická udalosť, statočný pes

Catherine dovolila Khanovi, aby sa hral s jej dcérou Charlotte na záhrade, ale pes sa zrazu stal agresívnym a začal dieťa tlačiť na trávniku. Vydesená Catherine nestihla zareagovať, kým Khan chytil dieťa za plienku a odhodil ho ďaleko preč. Catherine sa okamžite vrhla k malej a až potom si uvedomila, čo je toho všetkého príčinou.

V tráve sa spoza domu vynoril hnedý austrálsky had. Catherine si uvedomila, že Kahn sa len snaží zachrániť dievčatko pred nebezpečenstvom a urobila, čo bolo v jej silách. Dieťa vyviazlo bez zranení, ale Chána uhryzol had do nohy. Patrí medzi 10 najnebezpečnejších hadov v Austrálii a má najvyššiu produkciu jedu.

Statočný a obetavý doberman po uhryznutí skolaboval, ale včas dostal protilátku. Rodina mu bude navždy vďačná za to, čo urobil.

Zdieľajte tento príbeh aj so svojimi priateľmi.