Chcela sa rozviesť. Jej manžel požiadal o deň na rozmyslenie a napísal tento list…

Chcela sa rozviesť. Jej manžel požiadal o deň na rozmyslenie a napísal tento list…

2 augusta, 2022 0 Od Redakcia

Celý večer nepovedal ani slovo, zdalo sa, že o niečom premýšľa. Jeden po druhom sa rozsvecoval. Bola som sklamaná, nechápala som, prečo odmietol čokoľvek povedať. Po troch rokoch chodenia a dvoch rokoch manželstva sa mi náš vzťah zdá byť dosť zvláštny. To, kvôli čomu som sa vtedy zamilovala do svojho manžela, sa teraz zmenilo.

Som veľmi citlivá a zmyselná žena. Romantika, láskavosť a pozornosť sú pre mňa veľmi dôležité. Môj manžel je úplný opak. Nie je citlivý a nie je otvorený romantike. V poslednom čase sa kvôli tomu všetkému cítim neisto. Jedného dňa som sa vzchopila a povedala mu, že sa chcem rozviesť.

„Prečo?

– „Pretože už toho mám dosť,“ odpovedala som.

Nepovedal nič. Celý večer nepovedal ani slovo, zdalo sa, že o niečom premýšľa. Zapálil si jednu cigaretu za druhou. Bola som sklamaná, nechápala som, prečo odmietol čokoľvek povedať. Ak mi nedokáže povedať, čo cíti, načo to všetko robiť.

Potom sa zrazu spýtal:

– Čo môžem urobiť, aby som zmenil  tvoj názor?

Pozrela som sa mu hlboko do očí a ticho som povedala:

– To je otázka… Ak poznáš odpoveď a dokážeš ma úprimne presvedčiť, že ma miluješ, potom zmením názor.

– „Odpoveď ti dám zajtra,“ povedal potichu.

Posledná nádej sa pre mňa stratila, keď povedal, že odpovie zajtra. Keď som sa na druhý deň zobudila, nebol so mnou. Na stole ležali papiere. Na jednom z nich bolo toto:

„Miláčik!

Dôvod, prečo sa v poslednom čase viac venujem sebe a menej tebe, je ten, že musím stráviť čas s opravovaním počítača, ktorý ty potrebuješ a vždy pokazíš programy.

Musím sa starať o zdravie svojich nôh, pretože si v práci vždy zabudneš kľúče od domu a ja musím prísť pre teba do kancelárie.

Musím mať oči na stopkách, pretože keď cestujeme, vždy sa stratíš vo veľkých mestách a ja ťa chcem vždy nájsť.

Pri čítaní sa mi oči zalievali slzami, dokonca mi zmáčali list, ktorý pokračoval takto:

„Teraz, keď už poznáš moju odpoveď a si spokojná, otvor prosím dvere, lebo už dávno tam stojím s raňajkami.“

Zrazu zo mňa vytryskol smiech. Rýchlo som otvorila dvere a on tam stál s miešanými vajíčkami a džúsom na tácke. Taký je život, taká je láska. Často si ani nevšimneme, že je hneď vedľa nás. Láska môže byť po čase nudná. Ale je tu, len ju musíte vidieť a užiť si každú minútu.