Chcete bábätko? Tu sú 4 aspekty, ktoré páry neberú do úvahy.

Chcete bábätko? Tu sú 4 aspekty, ktoré páry neberú do úvahy.

11 marca, 2024 0 Od Redakcia

Podľa psychológa Carla Pickhardta, autora mnohých textov o deťoch a rodinách, páry zvažujú len niektoré aspekty. Väčšina párov myslí len na posledný z týchto 4 bodov, ktoré sú uvedené nižšie.

1. Dvojica by mala byť pripravená spoznať partnera v úplne inom svetle. Témy diskusie, rytmy, priority a vzájomná pozornosť sa zmenia. Počnúc tehotenstvom to bude ako spoznávanie inej osoby. Spolupráca medzi partnermi bude musieť odolať všetkým zmenám.

2. Ďalším bodom, ktorý je podľa Pickhardta podstatný, je schopnosť postarať sa o seba: žiadny rodič by sa nemal obetovať pre svoje dieťa tak, aby nevidelo nič iné. Dôsledky toho bývajú väčšinou veľmi negatívne, najmä pre dieťa, ktoré by bolo v budúcnosti neprávom obvinené, že preňho obetuje všetko. Kým je spontánne klásť potomkov na prvé miesto, malo by to byť trochu inak: na prvom mieste zdravie, potom zdravie partnera, len tak budú deti šťastne rásť.

3. Mali by ste mať dobrú „pracovnú morálku“, takže by ste si mali vedieť spraviť poriadok v domácich prácach, naučiť sa robiť aj viac vecí naraz a hlavne vedieť vždy dokončiť, čo začnete. Ak tieto schopnosti nemáte, život rodiča sa vám s najväčšou pravdepodobnosťou skomplikuje.

4. To nás privádza k hlavnému bodu, ktorý väčšina párov zvažuje: zmysel pre sebarealizáciu. Na dieťa sme pripravení vtedy, keď sa uvedomíme ako rodič, a nechceme urobiť zmenu vo svojom živote len po dosiahnutí iných, prioritných cieľov a konkrétneho veku.

Psychológ vysvetľuje, že jeho poznámky netreba brať ako samozrejmosť – len poukazuje na to, koľko párov nie je na dieťa naozaj pripravených. Partneri musia mať túžbu spolupracovať počas celého života svojho dieťaťa.

Zdieľajte tieto dôležité tipy na Facebooku!