Chlapčeka chceli odpojiť od ventilátora, ale niečo zasiahlo!

Chlapčeka chceli odpojiť od ventilátora, ale niečo zasiahlo!

5 augusta, 2022 0 Od Redakcia

Na Veľkonočnú nedeľu oslávila istá britská rodina aj dvojročné výročie tzv. veľkonočného zázraku. Prostrednému synovi Dylanovi Askinovi diagnostikovali vo veku 2 rokov zriedkavý typ rakoviny a lekári mu nedávali žiadnu šancu na uzdravenie.

Dieťa bolo v takom stave, že ho rodičia pokrstili na nemocničnom lôžku, pričom sa nad jeho hlavou rozhodli odpojiť ho od ventilátora. Malý Dylan pred dvoma rokmi takmer prišiel o život, keď mu diagnostikovali zriedkavý typ rakoviny s názvom histiocytóza z Langerhansových buniek (LCH).

Rodičia vtedy dvojročného chlapca odviezli do nemocnice, pretože mal problémy s dýchaním. Lekári objavili cysty pokrývajúce jeho pľúca, ktoré sa dovtedy zrútili. Jeho choroba sa zhoršila, keď dostal zápal pľúc. Rodičia boli pripravení rozlúčiť sa so svojím synom.

„Lekári povedali, že jeho stav je veľmi vážny a že sa nezlepší,“ povedala matka Kerry. „Všetky stroje pracovali na maximálne otáčky, ale Dylan stále bojoval a trpel. Pokrstili sme ho a celá rodina sa s ním prišla rozlúčiť.“ Na druhý deň sa lekári pomaly pustili do práce a už sa chystali vypnúť prístroje, keď zrazu chlapčekovi začalo normálne biť srdce.

„Povedali sme len: „Stop, stále bojuje o život,'“ povedala Kerry. „Potom sa mu hladina kyslíka začala zvyšovať a vrátila sa do normálu. Na Veľkonočnú nedeľu bol už dostatočne stabilizovaný, aby sme si mohli sadnúť a oddýchnuť si. Pevne som verila, že sa stal veľkonočný zázrak.“

„Keď sme staršiemu synovi povedali, čo sa stalo, povedal: „Je to ako Ježiš“, pretože sa o ňom práve učili v škole, spomína Kerry. Dylan sa o mesiac neskôr zotavil natoľko, že mohol ísť domov a jeho chemoterapia bola ukončená v júli.

„Nie som prísne veriaca, ale verím, že to bol zázrak.“ – poznamenala Dylanova matka.

Podeľte sa o tento krásny príbeh aj so svojími priateľmi.