Manželia boli varovaní, aby si dievčatko neadoptovali: Ich životy sa navždy zmenili!

Manželia boli varovaní, aby si dievčatko neadoptovali: Ich životy sa navždy zmenili!

5 augusta, 2022 0 Od Redakcia

Bernie a Diane Lierowovci vždy snívali o veľkej rodine a to sa im aj podarilo – majú 5 synov. Keď chlapci vyrástli a vyleteli z hniezda, cítili, že chcú svoju lásku venovať iným a nastal čas privítať v rodine dcéru. Po dlhom premýšľaní sa rozhodli dať šancu dieťaťu v menej šťastnej situácii. Obrátili sa na miestnu agentúru pre adopcie a čoskoro narazili na fotografiu, ktorá im zmenila život.

Napriek tomu, že Diane videla fotografie mnohých detí, nemohla odtrhnúť oči od čiernobielej fotografie malého dievčatka. Manželia sa začali pýtať na dievčatko, ale z agentúry dostali odpoveď, ktorú nečakali.

„Určite ju neadoptujte,“ povedali nám,“ Bernie pripomenul.

„Jedna pani nakoniec vykríkla, že s dievčatkom nie je niečo v poriadku, že nie je vhodné na adopciu.“

Manželia sa nevzdali tak ľahko a kontaktovali sociálneho pracovníka, ktorému dievča patrilo. Ukázalo sa, že bola nepredstaviteľne zanedbaná a vyrastala v krutých podmienkach. Danielle Crockettová sa stala pre mnohých známou ako „dievča v okne“.

Hororový príbeh malého dievčatka

Polícia dostala telefonát. Znepokojený sused nahlásil, že v jednom dome v ich susedstve sa deje niečo hrozné. V okne sa objavila chudá a bledá tvár dieťaťa, ale nikdy predtým ju nevidel. Keď detektív Mark Hostle prišiel na miesto činu, privítal ho pohľad, ktorý ho odvtedy prenasleduje.

„Ešte nikdy v mojej kariére som nezažil také strašné zanedbávanie,“ vysvetlil Mark.

„Chodiť po podlahe domu bolo ako chodiť po vaječných škrupinách. Nemohol som sa pohnúť bez toho, aby som nešliapol na švába.“ Detektív našiel Danielle v hroznom stave v zadnej miestnosti domu, ktorá bola sotva väčšia ako skriňa. V izbe bol len špinavý matrac a špinavé plienky rozhádzané po podlahe. V takýchto podmienkach dievčatko úplne zošalelo.

Keď ju našli, mala 6 rokov, nevedela hovoriť, nevedela jesť pevnú stravu, vážila len 20 kg a mala telo plné vší a bĺch.

Daniellinina biologická matka povedala: „Robím, čo môžem.“

Závažné zaostávanie

85 % nášho mozgu sa vyvíja do veku 5 rokov. Dievčatko nemalo mentálne schopnosti tohto veku, hoci malo takmer sedem rokov. Lekári diagnostikovali Danielle „autizmus spôsobený životným prostredím“. Keďže bola od začiatku úplne zanedbávaná a nemala žiadny kontakt s ľuďmi, nedokázala sa naučiť bežným sociálnym interakciám.

Diane a Bernie si ju nakoniec adoptovali. Okamžite pocítili, že patrí do ich rodiny, že je ich dieťa. Hoci vedeli, že život s Danielle nebude prechádzka ružovou záhradou, chceli jej dať druhú šancu na šťastie. Podľa adoptívnych rodičov Danielle vyvádza asi sedemkrát denne, kričí, až ju bolia pľúca a potom sa vrhá na zem.

Jedenie je veľmi citlivá téma, pretože prvých 6 rokov svojho života hladovala, takže sa nenaučila ovládať a jedla, kým jej nebolo zle.

Neustále zlepšovanie

Láska a povzbudenie, ktoré ju obklopovali od jej adopcie, znamenali v Danielinom živote veľa. Základné veci, ako je umývanie rúk a zubov a samostatné používanie toalety, boli v jej živote obrovským zlomom. Hovorenie je pre ňu stále ťažké, ale dokáže povedať veci ako „Ahoj, tati“ a „Mám ťa rada“.

Po hroznom zaobchádzaní svojej biologickej matky sa stále obáva žien a príkladov materstva. Bude trvať dlho, kým sa správne socializuje, ale pomaly sa k tomu uberá.

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!