Chlapec s Downovým syndrómom sa našiel vyhladovaný a zanedbaný vlastnou matkou, ktorá sa mala o neho starať…

Chlapec s Downovým syndrómom sa našiel vyhladovaný a zanedbaný vlastnou matkou, ktorá sa mala o neho starať…

18 februára, 2022 0 Od Redakcia

Chlapec s Downovým syndrómom, ktorého našli hladujúceho a zamknutého v podkroví, sa stretáva s dôstojníkmi, ktorí ho zachránili. V roku 2010 bol v podkroví jeho rodiny objavený chlapec s Downovým syndrómom, vyhladovaný a zanedbávaný jedinou osobou, ktorá sa o neho mala starať. Giovanni „Govi“ Eastwood mal vtedy 6 rokov, no vážil rovnako ako trojročný. Jeho mama Rachel Perez bola vzatá do väzby za nevybavené zatykače a polícia našla jej ďalšie deti a odviezla ich na bezpečné miesto, ale Govi ​​zostal v podkroví svojho domu v Kansase.

„Ona (Perez) vymyslela nejaký príbeh o tom, kde bol Govi,“ povedal seržant John Klingele, ktorý chlapca objavil. „Takže všetci nakoniec odišli a Govi ​​tam stále bol.“ Chlapec uväznený a vyhladovaný v maminom podkroví na nepoznanie 6 rokov po záchrane

Policajti mali tušenie, že chlapec je stále v dome a vrátili sa, aby sa znova pozreli. Po zavolaní na chlapca si nakoniec uvedomili, že je v podkroví.

„Vyzeral ako dieťa z koncentračného tábora, s kosťami a kožou,“ spomenul si Klingele, keď prvýkrát uvidel Govi. „Povedali nám, že bude mať 7 rokov a z hľadiska veľkosti vyzeral možno na 3.“ Govi vážil necelých 8kg a nemohol chodiť, takmer nerozprával a bol celý pokrytý výkalmi.

Chlapec, vyhladovaný na živiny, stratil vlasy na hlave, jeho kosti boli krehké a ohnuté od rachitídy a tukové tkanivo na jeho zadočku sa stratilo. Zdravotnícky personál povedal, že Govi ​​by nežil oveľa dlhšie, keby ho v tú noc nezachránili, ako informovali noviny Kansas City Star.

Nebola tam žiadna prikrývka, žiadne hračky, chlapca tam len nechali, úrady verili, že ho tam dala jeho matka, aby ho ukryla. Perezová si v súčasnosti odpykáva osemročný trest odňatia slobody za pokus o vraždu kvôli zaobchádzaniu so svojím dieťaťom. O šesť rokov neskôr sa dôstojníci, ktorí v ten deň Goviho našli, s ním stretli a nemohli uveriť tej premene.

„To dieťa je čarovné“

Goviho a jeho dvoch sestier sa ujali a adoptovali ich prateta a strýko Stacy a Joe Eastwoodovci. Goviho zotavenie chvíľu trvalo; najprv spával len na zemi a bál sa, že dostane ranu zakaždým, keď mu niekto chcel podať ruku alebo mu dať tzv. High Five, no teraz sa cíti v bezpečí a vo svojej novej rodine ho miluje.

„To dieťa je čarovné.“ Každý, s kým príde do kontaktu, v ňom vyžaruje lepšieho človeka,“ povedal Eastwood. Policajti, ktorí ho zachránili, si určite všimli pozitívnu zmenu u 12-ročného chlapca, ktorého v roku 2016 navštívili na oddelení šerifa, kde bol menovaný čestným zástupcom a ocenený plaketou.

Govi potriasol rukami dôstojníkov a poďakoval sa im za to, že ho v ten deň zachránili. „Ten chlapec je hrdina.“ Vidieť, aké má veľké srdce a úsmev… Je naozaj dobré ho vidieť,“ povedal Klingele. Podľa jeho pratety Govi ​​tú noc spal s jeho špeciálnou plaketou.

Je neuveriteľné, že rodič môže takto zaobchádzať so svojím dieťaťom. Ďakujeme Bohu, že ho našli a teraz je v milujúcom domove, ktorý si skutočne zaslúži. Prosím zdieľajte tento príbeh aj ďalej.