Muž, ktorý utrpel mŕtvicu, nemohol objať svojích vnukov. Po 8 rokoch sa stalo niečo ohromujúce, vďaka študentom jeho dcéry!

Muž, ktorý utrpel mŕtvicu, nemohol objať svojích vnukov. Po 8 rokoch sa stalo niečo ohromujúce, vďaka študentom jeho dcéry!

17 februára, 2022 0 Od Redakcia

Pred ôsmimi rokmi utrpel Kevin Eubanks mozgovú príhodu. Nedokázal urobiť veľa, čo väčšina ľudí považuje za samozrejmosť. Minulý rok v januári jeho dcéra Emily Eubanks Sisco vyzvala svojich študentov Pracovnej terapeutickej asistentky, aby vytvorili časť adaptívneho vybavenia pre ľudí, ako je jej otec.

To, na čo prišli, nebolo nič prekvapujúce.

Sisco, vedľajšia profesorka na Arkansas State University, nedávno testovala pozorovacie a klinické uvažovacie schopnosti svojich študentov, keď ich poverila vývojom adaptívneho zariadenia na pomoc ľuďom, ktorí utrpeli mŕtvicu.

Ako príklad použila svojho otca.

Ukázala im videá, na ktorých sa jej otec venoval svojim každodenným činnostiam, a potom dala študentom možnosť, aby sa ho pýtali viac na jeho problémy.

„Viete, vedeli, že miluje rybárčenie… chýbal mu rybolov.“ Vedeli, že má problém stýkať sa so svojimi vnúčatami a hrať s nimi hry, ale zdokonalili sa v jednom malom vyhlásení, v ktorom povedali, že mu chýba opäť objatie,“ povedal Sisco.

„Práve sme sa všetci stretli a povedali sme, že je to také smutné, že sa chce objať a nemôže. Musíme s tým niečo urobiť,“ povedala Erica Dexter, jedna zo študentov OTA spoločnosti Sisco.

Študenti sa pustili do práce a vo februári odovzdali svojej profesorke hotové výrobky.

„Myšlienka, ktorú vložili do každého dielu, bola taká pozoruhodná,“ povedala. „Skutočne použili svoje pozorovacie schopnosti a schopnosti klinického uvažovania, aby pomohli určiť, čo by najviac prospelo môjmu otcovi.“

Sisco zachytila ​​reakciu svojho otca na vyskúšanie toho, čo jej študenti nazývali „The Hugger“, teraz známe ako „HugAgain“.

Jeho reakcia hovorila za všetko.

„Oceňujem všetko, čo ste urobili,“ povedal vo videu. „Toto je môj sen.“

Študenti plánujú vylepšiť súčasný dizajn HugAgain pred jeho odoslaním do výroby.

Sledovanie Kevinovej reakcie mi vohnalo slzy do očí. Kiežby každý mohol zažiť takúto radosť.

Prosím, zdieľajte tento potešujúci príbeh na Facebooku.