Chlapec sa pri hre zranil a o 8 dní neskôr zomrel… UPOZORNENIE PRE VŠETKÝCH RODIČOV!

Chlapec sa pri hre zranil a o 8 dní neskôr zomrel… UPOZORNENIE PRE VŠETKÝCH RODIČOV!

4 decembra, 2023 0 Od Redakcia

Keď sa deti hrajú a zachádzajú príliš ďaleko, vždy sa môže stať nehoda. Okrem škrabancov, niekoľkých trhlín a náplasti nie je potrebné nič iné, pretože väčšinou nejde o nič vážne. Pre jednu mamičku sa však obyčajný pád, ktorý si vyžiadal život jej syna, ukázal ako takmer neuveriteľný.

Sárin 8-ročný syn sa vracal domov na bicykli, keď sa nešťastnou náhodou prevrátil.

Po nešťastnej nehode utrpel mladík hlbokú tržnú ranu na stehne a skončil na pohotovosti. Lekári museli chlapcovi prerezať džínsy, aby sa dostali k rane a obviazali ju. Po skončení ošetrenia rany Sáre a Liamovi povedali, že môžu ísť bezpečne domov.

Liam bol typický osemročný chlapec, ktorý miloval svoju rodinu, rád sa hral na rodinnej farme a rád pomáhal kŕmiť zvieratá. Sára si nikdy nepredstavovala, že by sa takáto nehoda mohla zmeniť na tragédiu. Niekoľko dní po incidente sa Liam začal sťažovať na silné bolesti v slabinách.

Keď Sára a Liamov nevlastný otec Scott ranu preskúmali, bola purpurovo červená a vyzerala ako gangréna. Liama okamžite naložili do auta a odviezli na pohotovosť, kde lekári rýchlo zistili, že rana sa nadmerne infikovala.

Infekcia bola diagnostikovaná ako nekrotizujúca fascitída.

Druhým známejším názvom pre tento zdravotný stav je mäsožravá choroba, ktorú môže spôsobovať viacero baktérií, ale najmä streptokoky skupiny A vrátane Streptococcus pyogenes. Do rany sa s najväčšou pravdepodobnosťou dostal cez kontaminovanú pôdu.

Chirurgovia sa pokúsili odstrániť infikované časti Liamovho tela pred jeho prevozom do detskej nemocnice Doernbecher v Portlande. Tam sa lekári naďalej usilovali zachrániť Liamov život, ale baktérie sa naďalej šírili a lekári pokračovali v odstraňovaní infikovaných častí.

Napriek všetkým zásahom sa baktérie naďalej šírili. Keď sa Liamov stav ešte zhoršil, previezli ho do detskej nemocnice Randall, kde ho vyšetril iný tím.

Na šok rodiny Liam v ten večer zomrel.

Rodičia sú odvtedy v šoku a nemôžu uveriť tomu, ako mohla taká jednoduchá rana spôsobiť smrť ich dieťaťa. Sára dúfa, že jeho príbeh bude slúžiť ako varovanie pre všetkých rodičov, ako rýchlo sa táto infekcia môže šíriť.

„Bol jasným slnečným lúčom,“ povedala Sára, „všetci ho mali radi a on mal rád všetkých. Bol to typ človeka, ktorý keď vošiel do miestnosti, každého prijal.“

Zdieľajte tento príbeh aj so svojimi priateľmi.